آخرین ارسالها

صفحه: [1] 2 3 ... 10
1
به نظر من بعد از مدت ها تجربه در حوزه برنامه نویسی؛ کامپیوتر و خرید نرم افزارهای تخصصی تنها شرکت هایی نرم افزار خوب حسابداری دارندو نمونه هاشون پیشرفته است و از همه مهم تر پشتیبانی خوبی میتونن داشته باشند که نرم افزارهاشون را خودشون طراحی کرده باشند تابتونن وقتی نیاز های ما بالا پایین شد بتونن نرم افزار را تغییر بدند.
تنها این اتفاق وقتی میافته که اون شرکت هم حسابدار باشند هم برنامه نویس، من الان برای بخشی از سایت های فروشگاهی که طراحی میکنم نیاز به ارتقا و تغییرات در کدهای نرم افزارم دارم اما هیچ شرکتی درست و حسابی بلد نیست این تغییرات را ایجاد کنه.
تا به این مشکل برنخورید متوجه نمیشید چقدر مهمه
درنتیجه به نظر من ایرانی باشه که مناسب با نیازهای بازار کار ایران و برنامه نویسش هم دم دستمون باشه بهتره

2
جمع بندی اطلاعات مفید در مورد نرم افزار انبارداری

برای دریافت آمار موجودی انبار و همچنین آمار ورود و خروج کالا به انبار به طور لحظه به لحظه و اتوماتیک، بررسی و گزارش داده می شود.

روش های قدیمی و سنتی برای مدیریت موجودی انبار وجود دارد که می توان نرم افزار انبار داری اکسل را نام برد و هنوز بعضی از افراد در کسب و کار خود استفاده می کنند.

داشتن اطلاعاتی دقیق در مورد ورود و خروج کالاهایانبار یک شرکت یا یک سازمان و کارخانه همیشه از دغدغه های اصلی صاحبان این شرکت ها و کارخانه ها بوده است چون بخش زیادی از سرمایه هر شرکت یا هر سازمانی در انبار سازمان است و توجه به کنترل ورود و خروج کالا می تواند هزینه های مربوطه را کاهش دهد و سرعت خدمت رسانی به مشتریان را افزایش دهد.

ولی نرم افزار انبار رایگان و قدیمی برای مدت طولانی و حجم عظیمی از کالا مفید نمی باشد.به این منظور شرکت ها سرمایه گذاری بر روی نرم افزار انبار انجام می دهند.یکی از الزامات در کسب و کار دقیق وجود نرم افزار انبار می باشد که کسب و کار را نیز توسعه می دهد.

ویژگی های نرم افزار انبار خوب
1. نرم افزار انبارداری آسان
یکی از ویژگی هایی که برای “نرم افزار انبار خوب”  می توان در نظر گرفت این است که اپراتور استفاده آسانی از آن داشته باشد.نرم افزارها برای این طراحی و پیاده سازی شدند که کار را برای کابران خود آسان تر نمایند.

2. کاربر نباید از طریق استفاده از این نرم افزار در زمان طولانی خسته شود و همچنین عملیات خور را در سریعترین زمان ممکن بتواند انجام دهد.

3. یکپارچگی با دیگر سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری
نرم افزار انبار به گونه ای طراحی و پیاده سازی شده که با دیگر سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری هماهنگ و یکپارچه شده و در کسب و کار سیستم ها می تواند با یگدیکر تعامل و ارتباط داشته باشد.

4. انجام عملیات بدون کاغذ
استفاده از کاغذ با وجود طراحی نرم افزار انبار فراموش شدنی می باشد.پردازش به صورت الکترونیکی درصد خطا در اطلاعات را به صورت قابل توجهی کم می کند و نیز سرعت پردازش را بالا می برد. به همین علت از داده های نرم افزار انبار می توان اطلاعات زیادی را خارج کرد.

5. ثبت اطلاعات لحظه ای
برای کالاهای ورودی مکان مورد نظر را می توان در همان لحظه به آن اختصاص داد که این یکی از مزیت های مهم نرم افزار انبار می باشد.این ویژگی موجب کاهش زمان پردازش می شود و ضمانت آن را می کند که هر ورودی کالا در جای صحیح خود قرار گرفته است.

6. هزینه به صرفه نرم افزار
تخمین زدن هزینه نرم افزار یکی از سخت ترین کارها در زمینه تولید نرم افزار می باشد.

قیمت و ارزش در نرم افزار انبار را براساس ویژگی های قابل ارائه می توان تعیین کرد. براساس خدماتی که به کاربر یک نرم افزار ارائه می دهد به همان اندازه قیمت آن افزایش می یابد.

مزایای نرم افزار انبارداری

• دارای قابلیت حذف هزینه های اضافی
• مدیریت فرایندهای انبارداری
• افزایش سرعت برای دسترسی به اطلاعات یک کالای خاص در انبار
• نرم افزار رادیکال مانع از گم شدن حواله و رسیدهای انبار می شود
• با استفاده از نرم افزار انبار دیگر نیازی به استفاده از کاغذ در فرایند خرید و فروش نیست

مهم ترین ویژگی های نرم افزار انبار ساما سیستم
نرم افزار انبار ساما ویژگی هایی دارد که این نرم افزار را از سایر نرم افزارهای مشابه آن در زمینه ی انبارداری متمایز کرده است:

• دارای قابلیت ارسال پیامک در صورت ورود کالا به انبار
• دارای امکان نگهداری تصویر کالا
• دارای قابلیت ارسال پیامک در صورت خروج کالا از انبار
• امکان استفاده از بارکد خوان
• قابلیت نمایش میزان موجودی کالا در انبار و شرکت با تفکیک واحدهای سنجش فرعی و اصلی کالا و عامل ردیابی کالا
• یکسان سازی اطلاعات کالا در انبار و واحد فروش
• امکان محاسبه ی اضافات و کسورات و محاسبه ی مالیات بر ارزش افزوده در فاکتورهای خرید و فروش
• دارای قابلیت مشخص کرده نقطه سفارش کالا

• نرم افزار انبار ساما سیستم این قابلیت را دارد که هر گزارشی که در مورد انبار تهیه می شود به نام فردی که گزارش را تهیه کرده ، در نرم افزار قرار گیرد.

• کنترل دقیق موجودی کالا به صورت ریالی و مقداری یکی از چالش های پیش روی شرکت ها می باشد. ماژول انبار در نرم افزار حسابداری ساما سیستم با ایجاد امکانات و کنترل های خاص سعی کرده است که کنترل موجودی انبار به صورت دقیق را برای کاربران ایجاد کند.

بخش های مختلف نرم افزار های انبارداری

جدا سازی کالاها در همان ابتدای تعریف از ویژگی ها می باشد. تعریف هر کالا با جزئیاتی مانند 3 سطح واحد فرعی، قفسه بندی و نقطه سفارش از تمهیداتی است که نرم افزار ساما در نظر گرفته است.

ایجاد کالا با جزئیات کامل در نرم افزار انبارداری

سند افتتاحیه انبار از سال قبل- ثبت ورود به انبار از روی خرید یا برگشت از فروش ثبت ورود به انبار از روی تولید- ثبت ورود به انبار به صورت دستی حالت های مختلفی است که “نرم افزار انبار ساما” برای افزایش موجودی کالا در نظر گرفته است.

ثبت اسناد انبار برای سال های مختلف در سیستم انبارداری

ثبت ورود به انبار به صورت دستی در نزم افزار انبار

شما می توانید تنها با چند کلیک موجودی کالای پایان دوره خود را به دوره جدید اضافه نمایید (عکس افتتاحیه)

اضافه نمودن موجودی کالای پایان دوره در نرم افزار انبار

خروج کالا معمولا با اجازه شخص دیگری به غیر از انباردار می باشد. برای عملیاتی شدن این قضیه، در نرم افزار انبارداری ساما شما می توانید قبل از خروج کالا مجوز خروج کالا ثبت نمایید. در این صورت انباردار می تواند از روی مجوز، خروج کالا ثبت کند یا از موجودی یک انبار کم و به موجودی انبار دیگر اضافه کند.

همچنین شما امکان ثبت خروج کالا به صورت دستی و یا از روی اسناد فروش و برگشت از خرید را دارا می باشید. شما می توانید با توجه به روند سازمانی خود به جای صدور خروج کالا از روی فاکتور فروش، از روی اسناد خروج انبار فاکتور فروش خود را صادر نمایید. همچنین شما با ثبت تولید خروج مواد اولیه و یا کالای نیمه ساخته ی خود را در این قسمت ثبت نمایید.

در عین اینکه شما تمام اسناد مربوط به انبار خود را در این قسمت ثبت می کنید با قدرت مانور بالا توانایی تفکیک این اسناد را دارا می باشید.

به طور مثال می توانید مواد اولیه خود را جدا از کالای نیمه ساخته شده ثبت سند کنید، هر کالای نیمه ساخته شده را در ایستگاه مربوط به خود ثبت کنید یا کالاهای ساخته شده را از آماده فروش تفکیک نمایید.
یکی از مشکلات محاسبه موجودی کالا نواسانات قیمت در بازار ایران می باشد که شما با استفاده از اصلاح مبالغ حواله ها می توانید این مشکل را مرتفع سازید.
محاسبه موجودی کالا با استفاده از اصلاح مبلغ حواله

امکان ثبت جا به جایی کالا بین چند انبار مشترک از دیگر توانایی های زیر سیستم انبار نرم افزار جامع ساما سیستم می باشد.

نرم افزار انبار ساما سیستم و راهنمای نرم افزار ساما سیستم
امکان ثبت جا به جایی کالا بین چند انبار مشترک

در نهایت شما با استفاده از گزارشات ساما سیستم می توانید انواع گزارشات تفکیکی و تجمیعی از انواع فرآیند های انبار را با نرم افزار انبار خود تهیه نمایید.

برخی امکانات واجب سیستم نرم افزار انبارداری

1. امکان صدور حواله انبار از روی مجوز خروج کالا.
2. امکان صدور حواله انبار بدون نیاز به صدور مجوز خروج کالا در شرکتهایی که نیاز ندارند.
3. امکان صدور فرم جابه جائی کالا که دراین صورت نیازی نیست که اول از انبار مبدا حواله صادر شود و سپس در انبار مقصد رسید صادر شود.در این صورت فرم جابه جائی این کار را 4. اتوماتیک انجام می دهد.البته لازم به توضیح است که این فرم فقط باید در زمانی صادر شود که کالا از انبار مبدا به انبار مقصد هیچ گونه تغییری نکند.
5. امکان انواع گزارشگیری کالا و انبار توسط پرسنل انبار بدون نیاز به علم حسابداری.
6. امکان انواع گزارشگیری تخصصی از کالاها و انبارها توسط گزارش اسنادی انبار برای حسابداران و مدیران مالی.
7. امکان صدور فاکتور از نرم افزار خرید و برگشت از فروش از روی رسید انبار.
8. امکان صدور فاکتور فروش و برگشت از خرید از روی حواله انبار.
9. امکان پیاده سازی همزمان روش دائمی و ادواری موجودی کالا.
10.امکان ارزیابی ارزش کالا بر اساس روش ارزیابی میانگین موزون.
11.امکان صدور سند افتتاحیه انبار که موجودی واقعی انبار سال مالی قبل را به سال مالی جاری انتقال می دهد.
12.تعریف انواع انبار و گروه بندی کالا.
تعریف انواع شابلون صدور سند حسابداری برای ثبت سند فرمهای رسید و حواله انبار.


من این مقاله را از چندین جا جمع آوری کردم. حتما قبل از خرید از چند شرکت هم مشاوره بگیرید تا مقایسه ای بین سیسیتم هاشون داشته باشند.
3
همانطور که می دانید نرم افزار حسابداری در نام های مختلف موجود در بازار موجود است. شما می توانید از یکی از نرم افزار ها با توجه به نیازهای شما و هزینه های مورد نظر خود را انتخاب و استفاده کنید. خوب بودن یک نرم افزار حسابداری به شدت وابسته به نیازها و انتظارات شما از نرم افزار حسابداری است. شاید این بهترین انتخاب برای شرکت نرم افزاری حسابداری و برای یک شرکت نرم افزاری دیگر باشد.

لازم به ذکر است که تمام نرم افزار های حسابداری معرفی شده توسط وزارت مالیه کشور تصویب شده است. ما همچنان برخی از نرم افزار های موجود در بازار را معرفی خواهیم کرد که می توانید از یک یا چند نرم افزار بر اساس نیازهای شرکت خود استفاده کنید.

 
نرم افزار حسابداری هلو
 

شاید معروفترین و محبوبترین نرم افزار حسابداری در ایران نرم افزار حسابداری هلو باشد. هلو در بین کاربران بسیار محبوب است با توجه به این که قدیمی ترین و مورد استفاده ترین نرم افزار حسابداری مورد استفاده در ایران است. نرم افزار حسابداری هلو همواره تکامل یافته است و می تواند اولین انتخاب شما برای خرید باشد. از آنجایی که اکثر حسابداران دارای هلو هستند، و همچنین بسیاری از فیلم ها و دوره های آموزشی موجود است.

هلو کدهای نرم افزاری مختلف را طراحی کرده است که به نیازهای برنامه های مختلف طراحی شده است که هر فرد یا شرکت می تواند نسخه پاسخگو از نیازهای خود را با توجه به نیازهای خود خریداری کند. قیمت بالا و سرعت پایین حسابداری هلو ممکن است در بعضی موارد شما را به خرید نرم افزار حسابداری دیگری هدایت کند.
من نرم افزار حسابداری هستم

این نرم افزار در سه نسخه اساسی، متوسط ​​و پیشرفته موجود است که شما می توانید از نظر تعداد کاربران و نیازهای مجموعه خود استفاده کنید. شاید یکی از مزایای نرم افزار حسابداری میم  در مقایسه با نرم افزار دیگر قیمت مناسب تر است. نرم افزار پشتیبانی نرم افزار حسابداری میم  توسط شرکت نوین پندار (ناشر بسته نرم افزاری Lord)، شرکت نرم افزاری در ایران، ارائه شده است.

 

 
نرم افزار حسابداری آسان


نرم افزار حسابداری آسان هیچ گرافیک خاصی (سبک نرم افزار قدیمی تحت DOS ندارد). اما در تمام سیستم عامل های نصب شده، سبک بودن برای اجرای سیستم های ضعیف و مهمتر از همه، سرعت بخشیدن به ماوس با حذف موس و فقط کار با صفحه کلید، توانسته است نرم افزار حسابداری را در میان بسیاری از شرکت ها محبوب کند و فروشگاه ها تبدیل به به راحتی با نام آن کار کنید، آسان و آسان است. اگر نرخ بهره برای شما مهم است، یکی از گزینه های شما مطمئنا نرم افزار حسابداری آسان خواهد بود.

 
نرم افزار حسابداری پاتریس

نرم افزار پاتریس تحت DOS است و رابط کاربری آن توانایی استفاده از ماوس را ندارد و کاربران تنها می توانند با نرم افزار با صفحه کلید کار کنند.

نرم افزار حسابداری پاتریس شامل نرم افزار اساسی، حقوق و دستمزد، تولید، و هزینه های بخش حسابداری می باشد.

نرم افزار پایه بخش اصلی نرم افزار پاتریس و شامل تمام امکانات حسابداری و انبارداری (خرید، فروش، دریافت، پرداخت، بانک و چک) می باشد. ویژگی های این نرم افزار آسان برای استفاده و گرافیکی و آسان برای استفاده است. دسترسی کاربران

این نرم افزار یک نسخه حقوق و دستمزد برای استفاده از شرکت های با تعداد زیادی از پرسنل است و کنترل آنها دشوار است برای ثبت نام در دفاتر حسابداری.

این نرم افزار تولید و هزینه کارخانه ها و شرکت های تولیدی است و به طور خودکار قیمت کالاها را محاسبه می کند.
نرم افزار حسابداری دقیق


نرم افزار دقیق برای شرکت های تولید و تجارت طراحی شده است. نرم افزار جامع شامل سه سطح اساسی، متوسط ​​و پیشرفته است. این نرم افزار همچنین برای بخش تولید در نسخه های معمول و شبکه ای موجود است. ویژگی های این نرم افزار می تواند زیبا و آسان برای استفاده از محیط زیست، گزارش جامع، خدمات پشتیبانی خوب و به روز. این ویژگی ها کاربران را برای استفاده از این نرم افزار آسان می کند.
نرم افزار ارزیابی

محصولات نرم افزاری معیار شامل حسابداری، حسابداری شرکت ها و خدمات، حسابداری تولید و اتوماسیون اتوماتیک فروش است که هر کدام سطوح پایه را ارتقا داده اند.

در خاتمه برای انتخاب نرم افزار حسابداری بیشتر سلیقه شخصی ، سیستم عامل مورد استفاده ، راحتی کاربری و مهمتر از همه پشتیبانی نرم افزار تاثیر گذار هستند.


 

 
4
گفتگوی آزاد / آمادگی برای آزمون IELTS
« آخرين ارسال توسط zaban آوریل 17, 2019, 11:58:15  »
آزمون IELTS یک آزمون بین المللی است که چهار مهارت خواندن ، شنیدن ، صحبت کردن و نوشتن مورد سنجش قرار گرفته می شود .
مدرک این آزمون از مهمترین مدارک مورد نیاز به‌منظور اخذ پذیرش دانشگاهی در کشورهای خارجی زبان به‌ شمار می‌آید .
این آزمون در دو نوع آکادمیک و جنرال برگزار می شود . نوع آکادمیک برای افرادی مناسب است که قصد دارند در یک کشور انگلیسی زبان به تحصیل ادامه دهند .
اما نوع آکادمیک برای کسانی مناسب است که می خواهند به کشور استرالیا ، نیوزلند و کانادا مهاجرت نمایند . این دو نوع در بخش Reading و Writing با هم تفاوت دارند .
سیستم آموزشگاه تدریس خصوصی زبان دنیای زبان برگرفته از سیستم آموزشی BritishCouncil می باشد . در این سیستم آموزشی هر زبان آموز متناسب با نوع آزمون IELTS موردنظر خود دارای برنامه آموزشی اختصاصی خواهد بود .
در ابتدا زبان آموز توسط یک آزمون شبیه سازی شده تعیین سطح می شود . مهارت زبان آموز در چهار سطح خواندن ، شنیدن ، نوشتن و صحبت کردن مورد سنجش قرار گرفته می شود .
زبان آموز به صورت هفتگی و بر اساس یک زمان بندی دقیق و مشخص از مشاوره حضوری سوپروایزها برخوردار می شود .
5
با سلام دوستان لطفا راهنمايي بفرماييد.
سوال: شركتي در سال 2400000 ريال كالا به صورت نسيه مي فروشد و حسابهاي دريافتني آن در پايان سال 500000ريال است اگر مدت اعتبار شركت 60 روز باشد مطلوب است تحليل وضعيت وصول مطالبات اين شركت (دوره وصول مطالبات)
پاسخ لطفا
متشكرم
6
نرم افزار حسابداری / پاسخ : نرم افزار حسابداری روزی نت
« آخرين ارسال توسط samir ژانویه 08, 2019, 12:22:15  »
سلام
ما یک ساله نرم افزار روزی نت رو خریدیم، کار باهاش خیلی راحته، حتی من که رشته حسابداری نخوندم از قسمت آموزش سایت روزی نت حسابداری رو یادگرفتم.
قیمت نرم افزار پایینه، ما هم که شرکت دانش بنیان هستیم 20 درصد تخفیف گرفتیم، نیاز به هزینه پشتیبانی هم نداره، چون تحت وب هست توی خونه با موبایلم هم نرم افزار رو باز میکنم و کار میکنم :D :D :D
7
نرم افزار حسابداری / پاسخ : نرم افزار حسابداری روزی نت
« آخرين ارسال توسط صدر ژانویه 08, 2019, 11:02:36  »
سلام
بله من استفاده می کنم نرم افزار خیلی خوب و ساده ای هست و خوبی این نرم افزار این هست که تحت وب هست و استفاده از اون و واسه من راحتتر کرده .کار من بیشتر با فروش و crm هست اما همکارانم هم که از حسابداری و خزانه و انبار این نرم افزار استفاده می کنند خیلی راضی هستند .  :) :) :)
8
نرم افزار حسابداری / نرم افزار حسابداری روزی نت
« آخرين ارسال توسط mozaffard ژانویه 07, 2019, 16:47:23  »
کسی با نرم افزار روزی نت آشنایی داره ؟ سایتش roozi.net
9
سلام

من نمی دونم چجوری داده های حسابداری رو از بورس جمع آوری کنم و چجوری از این داده ها در رهآورد و spss , eviews استفاده کنم
دوستان اگه داده های بورسی 90-96 دارین لطفا برام ارسال می کنین خلی وقتم کمه ممنون :( :(
10
نگارش پروپوزال - طرح تحقیق / فصل چهار پایان نامه
« آخرين ارسال توسط gasedak اكتبر 29, 2018, 13:23:06  »
سلام

من نمی دونم چجوری داده های حسابداری رو از بورس جمع آوری کنم و چجوری از این داده ها در رهآورد و spss , eviews استفاده کنم
دوستان اگه داده های بورسی 90-96 دارین لطفا برام ارسال می کنین خلی وقتم کمه ممنون
صفحه: [1] 2 3 ... 10