آخرین ارسالها

صفحه: 1 [2] 3 4 ... 10
11
گفتگوی آزاد / حسابداری شرکتهای بازرگانی
« آخرين ارسال توسط sinayaghoubi12 اوت 06, 2018, 09:32:48  »
حسابداری شرکتهای بازرگانی
هدف شرکتهای بازرگانی کسب سود از خرید و فروش کالا می باشد . که به طور معمول درنوع کالا تغییری ایجاد نشده و فقط نوع حسابداری شرکتهای بازرگانی به نسبت حسابداری شرکتهای خدماتی و حسابداری شرکتهای تولیدی متفاوت خواهد بود. در شرکتهای بازرگانی منبع درامد فروش کالا می باشد .
خریدو فروش کالا درشرکتهای بازرگانی به صورت خرید نسیه ، فروش نقدی ، فروش نسیه امکان پذیر است که دربخش تخفیفات معمولا شرکتها برای بدست اوردن سود بیشتر فروش اعتباری رادر اولویت قرار می دهندکه معمولا این نوع فروش ها دارای مزایایی برای هر دو طرف است دراین حالت خریدار نفدینگی خودرا ذخیره  نموده وفروشنده نیز زودتر حسابهای دریافتنی خودرا  نقد مینماید ، این تخفیفات شامل تخفیف تجاری ، تخفیف نقدی ، تخفیف توافقی و برگشت از فروش و تخفیفات میشود.
در حسابداری شرکتهای بازرگانی هزینه ها به دو قسمت : بهاي كالاي فروخته شده و هزينه هاي عملياتي تقسیم میشود . هزینه های حمل و نقل درشرکتهای بازرگانی پس ازفروش کالا به عهده خریدار است.
ازدومين عوامل درتعيين سود خالص دريك شركت بازرگاني میزان بهاي تمام شده كالاي فروش رفته آن است، كه بصورت موجودي دائمي يا ادواري مشخص میگردد. در حسابداری شرکتهای بازرگانی برای محسابه بهاي تمام شده كالاي فروش رفته، عواملی مثل  بهاي كالاي خريداري شده، تخفيفات خريد، برگشت ازخريد وتخفيفات هزينه حمل به داخل و موجوديها تعیین کننده میباشند.
تهیه صورتهای مالی در شرکتهای بازرگانی
یک شرکت حسابداری و یا حسابداران شرکت های بازرگانی برای گرفتن عملکرد مالی شرکت دریک دوره معین ملزم به تهیه صورتهای مالی شرکت هستند. حسابداری این صورتها شامل :
1_صورتحساب سود و زیان :
شرکت حسابداری و یا حسابداران شرکت های بازرگانی برای بدست اوردن سود خالص دردوره مالی تمام هزینه ها رااز فروش خالص کم کرده که این هزینه ها شامل بهای تمام شده کالای فروش رفته و هزینه های عملیاتی مییاشند.(هزینه های عملیاتی هزینه هایی هستند که صرف امور واداره عملیات موسسه انجام می گیرد)در واقع بیانگر تصمیمات یک شرکت حسابداری  و یا تصمیمات مدیران باکمک حسابداری شرکت رادر یک دوره مالی مشخص مینماید.
یک شرکت حسابداری  ویا حسابداران شرکت های بازرگانی زمانی که بخواهند سود خالص یک موسسه بازرگانی رابدست اورند نیازبه مواردی ازجمله  فروش خالص ، بهای تمام شده کالای فروش رفته و هزینه های عملیاتی هستند .
صورتحساب سود و زیان به دو روش :
در حسابداری شرکتهای بازرگانی این گزارش بصورت تک مرحله ای و دومرحله ای انجام میگیرد. درتک مرحله ای ابتدا درآمدها و سپس هزینه ها آورده میشودکه مابه التفاوت آنها سود و یا زیان قبل ازکم کردن مالیات خواهد بود ولی دردو مرحله ای ابتدا درآمدهای عملیاتی و سپس هزینه‌های عملیاتی درپایین آن درج شده که مابه التفاوت آنها سودیا زیان ناویژه است ودر ادامه آن درآمدهای غیرعملیاتی  وهزینه‌های غیرعملیاتی آورده شده ، که حاصل تفاصل این دو مورد رااز سود ناویژه کم کرده که سود یا زیان قبل ازمالیات بدست خواهد آمد که باکسر مالیات به سود یا زیان دست می یابیم.
2_ترازنامه
در حسابداری  شرکتهای بازرگانی، ترازنامه از اساسی ترین صورتهای مالی به حساب می آید. زیرا نشان دهنده اقلام دائمی واحد بازرگانی دریک دوره مالی بوده که نمایانگر دارایی ،بدهی ، سرمایه و حقوق صاحبان سهام است .
ترازنامه توسط امور حسابداری شرکت درپایان سال مالی ارائه شده که مشخص کننده میزان دارایی (زمین ، ساختمان ،..)و بدهی (حسابهای پرداخنتی و ..) وهمچنین نمایانگر منابع اقتصادی تحت کنترل ساختار مالی یک شرکت ، میزان نقدینگی شرکت ، توان بازپرداخت بدهی‌ها ، ظرفیت سازگاری با محیط عملیاتی یک شرکت بازرگانی ویا غیره میباشد.
3_صورت گردش وجوه نقد
در حسابداری شرکتهای بازرگانی صورت گردش وجوه نقد بیان می‌کند که چه مقدار وجه نقد بابت فعالیتهای شرکت درسیکل مالی آن، وارد یا خارج شده است. یک شرکت حسابداری  ویا حسابداران شرکت های بازرگانی با ....
www. tehcp. com


12
گفتگوی آزاد / موسسه حسابداری خوب تو اصفهان
« آخرين ارسال توسط هلیا اوت 05, 2018, 12:53:08  »
با سلام میخاستم یه دوره حسابداری برم یه اموزشگاه خوب معرفی کنین تو اصفهان لطفا اگه کسی سراغ داره معرفی کنه.؟
13
تجزیه و تحلیل داده ها / فصل 4 پایان نامه حسابداری
« آخرين ارسال توسط ava60595 ژوئیه 09, 2018, 11:31:03  »
فصل چهارم پروژه تحت عناوین “یافته های پژوهش” ، “یافته های تحقیق” ، ” مطالعه تطبیقی”  و  “تحلیل نتایج”( تجزیه و تحلیل اقتصادی ) نگارش شده که در آن نتایج و یافته های پروژه تشریح می گردد.

فصل چهارم پروژه محصول فرایند تجزیه و تحلیل شما را فراهم می ‌آورد که در اینجا تجزیه و تحلیل اقتصادی یک رویکرد سیستماتیک برای تعیین استفاده بهینه از منابع کمیاب، شامل مقایسه دو یا چند گزینه در رسیدن به یک هدف خاص تحت مفروضات و محدودیت داده شده است. تجزیه و تحلیل اقتصادی مطالعه نیروهای که توزیع منابع کمیاب را تعیین می کنند. این عمل نگرشی را ارائه می کند که بازارها چگونه عمل می کنند و روش هایی را برای پیش بینی رفتار آینده بازار در پاسخ به حوادث، روندها و چرخه های اقتصادی پیشنهاد می کند.

فصل 4 پایان نامه حسابداری


آوا حساب توس
14
گفتگوی آزاد / پاسخ : سوال در مورد محاسبه جریان نقد آزاد
« آخرين ارسال توسط meito ژوئیه 07, 2018, 08:13:29  »
وقعاً کسی نمی دونه باید چه جوری محاسبه کرد؟
15
گفتگوی آزاد / اهمیت نیروی کار در هنگام باربری
« آخرين ارسال توسط saribar1 ژوئیه 05, 2018, 10:03:34  »
وقتی تصمیم می گیرید به سراغ شرکتهای باربری بروید اولین چیزی که از ذهن شما عبور می کند این است که آیا شرکت باربری مورد نظرتان مجهز به امکانات متنوع می باشد یا نه.نیروی کار بخش مهمی از فرآیند جابه جایی است؟
هرچه نیروی کار ورزیده تر و توانمند تر باشد بهتر می تواند کار حمل و نقل را انجام دهد.کارگران باید از نظر جسمی قوی باشند تا بتوانند وسایل سنگین را جابه جا کنند.خوش رویی و خوش برخوردی کارگران با مشتریان در موفقیت شرکت باربری تاثیر گذار است.کارگران باربری سریع بار کاملا با تجربه و دوره دیده هستند و کلیه اسباب و وسایل شما را با احتیاط کامل و با فوت و فن مناسب جابه جا می کنند.
سلامت روانی کارگران موضوع مهم دیگری است که باید در نظر گرفته شود.هنگامی که مشتریان تمام و سایل و اثاثیه خود را به دست شرکت های باربری می سپارند به آنها اعتماد می کنند بنابراین رعایت امانت و حفظ کلیه لوازم مشتری تعهدی است که از سوی شرکتها انجام می شود.کارگرانی که متعد هستند و در حفظ و نگهداری لوازم و اسباب مشتری می کوشند باعث محبوبیت شرکت خود می شوندو در کارشان موفق می شوند.
16
گفتگوی آزاد / سوال در مورد محاسبه جریان نقد آزاد
« آخرين ارسال توسط meito ژوئیه 03, 2018, 11:00:54  »
سلام.
چطوری می تونم جریان نقد آزاد شرکت (FCFF) و سهامداران(FCFE) را برای صورت مالی زیر محاسبه کنم
تشکر17
گفتگوی آزاد / دوره وصول مطالبات
« آخرين ارسال توسط mohammadzp ژوئیه 02, 2018, 12:21:02  »
با سلام در ارتباط با دوره وصول مطالبات اگر بخواهیم فروش دوره سه ماهه سال 97 را ملاک قراردهیم و  حسابهای دریافتنی ابتدای دوره نداشته باشیم آیا بازهم حسابهای دریافتنی را تقسیم بر 2 میکنیم یا کل فروش را بر حسابهیا دریافتنی تقیسم میکنیم؟لطفا" راهنمایی فرمائید.باتشکر
18
حسابداری عملي / حسابرسی تامین اجتماعی و درخواست مفاصاحساب
« آخرين ارسال توسط ari ژوئیه 01, 2018, 20:40:24  »
با سلام
   
قرارداد سال 94 شرکت حسابداری با یک شرکت بازرگانی جهت انجام خدمات مالی بوده .

حسابرسی سال 94 از شرکت بازرگانی انجام و بابت قرارداد حسابداری مشمول جریمه شده و از شرکت حسابداری مفاصا خواسته

شرکت حسابداری در سال مذکور نیروی کار نداشته و خود مدیرعامل خدمات رو انجام میداده درنتیجه لیست بیمه هم نداره و مفاصاحساب نگرفته .

قرارداد سال 94 ماهیانه 25 میلیون ریال بوده و مجموع در بند 2-5 کاربرگ معادل 16% شمل جریمه شده .

شرکت حسابداری میتونه از ماده 38 استفاده کنه یا برای دریافت مفاصاحساب 16% رو پرداخت کنه . با توجه به اینکه سودی وجود نداشته برای شرکت حسابداری راهی برای استفاده از معافیت داره ؟


ببخشید این نکته رو فراموش کردم
 مدیر عامل و نائب رئیس شرکت حسابداری تحت بیمه شرکت بازرگانی هستند و درواقع ماهیانه نامشان در لیست بیمه شرکت بازرگانی ارسال و حق بیمه آنها نیز پرداخت می شود

ممنون میشم راهنمایی کنید
19
حسابداری عملي / پاسخ : ثبت حسابداری
« آخرين ارسال توسط سیاح زاده ژوئن 26, 2018, 13:23:28  »
با سلام
شرکت سهامی خاص است ( چون مجاز به ثبت شرکت با سرمایه تعهد شده بوده اند )
موضوعاتی که شما درگیر هستید 2 دسته هستند 1) ثبت اطلاعات مربوط به بدنه شرکت و رابطه سهامداری شرکاء 2) ثبت های مربوط به کسب و کار شرکت از قرارداد اجاره به شرط تملیک گرفته تا موضوعات مربوط به درآمد و هزینه کارخانه آرد
ولی ابتدا تلاش کنید معادله حسابداری آنرا برقرار نموده و بدانید چی به چیه
ضمنا در موضوعات ردیف 1 حتما بایستی قدم به قدم با یک آدم حقوقی ثبتهای حسابداری خود را چک کنید
در انتها رعایت تکالیف قانونی از جمله سامانه معاملاک ماده 169 مکرر ، ثبت نام ارزش افزوده و رد کردن اظهارنامه های آن و همچنین اخذ کد کارگاه و لیستهای بیمه پرسنل اکیدا سفارش ویژه می شود.
20
گفتگوی آزاد / سوال و جواب های بازرگانی
« آخرين ارسال توسط ava60595 مه 30, 2018, 13:12:06  »

سئوال:
مجموع هزینه ها برای دریافت کارت بازرگانی حقیقی چقدر خواهد بود؟
حق عضویت در اتاق بازرگانی از حداقل یک میلیون و پانصد هزار ریال تا حداکثر دو میلیون و پانصد هزار ریال بر اساس سرمایه محاسبه و اخذ میگردد علاوه بر آن مبلغ چهارصد هزار ریال بابت صدور کارت بازرگانی و مبلغ پنجاه هزار ریال ( کارت تمدیدی) یا یکصد هزار ریال ( کارت صدوری ) بابت حق تمبر مالیاتی دریافت میگردد .

سوال:
 آیا برای دریافت کارت بازرگانی باید شرکت هم ثبت کنم؟
 برای دریافت کارت بازرگانی ثبت شرکت الزامی نیست و بصورت حقیقی نیز صادر میگردد .

سوال:
 مالیاتی که سالیانه به کارت بازرگانی حقیقی تعلق می گیرد چه میزان است؟ حتی اگر فعالیت تجاری هم صورت نگرفته باشد باید مالیات پرداخت شود؟
مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی بر اساس نرخهای مندرج در ماده 131 قانون مالیاتهای مستقیم محاسبه میگردد و افراد فاقد فعالیت مشمول پرداخت مالیات نخواهند بود .

صفحه: 1 [2] 3 4 ... 10