X بستن تبلیغات

نویسنده موضوع: تجربه هاي مفيدكنكور92 براي كنكوريهاي93  (دفعات بازدید: 269829 بار)

آفلاین elham64

• کاربر فعال
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده: 156
  • ارسال: 195
  • امتیاز های کاربر: 98
  • دانشگاه: بيام نور
  • مقطع تحصیلی: کارشناسی
سلام دوستان
بيايد  از تجربه هاتون در سال قبل بنويسيد 8)
كتابهاي خوبي كه ميتونيد معرفي كنيد ::)
شيوه هاي مختلف درس خوندن كه نتيجشو ديديد :o
و هر موضوعي كه فكر ميكنيد بتونه مفيد باشه ;D

آفلاین mohammad343

• مدیر آزمایشی تساوی
  • بابا حرفه ای
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده: 47
  • ارسال: 420
  • امتیاز های کاربر: 418
  • تب تند زود عرق می کند
    • دردودل
  • دانشگاه: دانشجوی ترم 2 شبانه مازندران
  • مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
سلام بهتره به سایتیکه من استفاده کردم سر بزنید برنامه ای جامع و کامل برای موفقیت وجود داره.
توی گوگل ((صمیمیت با زبان حسابداری رو سرچ کنید))
در ضمن یادم بندازید تا تجربیات 2 بار کنکور ارشد دادنم را برایتان نقل کنم.
در حالت عادی در روزانه  به تالار سر میزنم تب تند زود عرق می کندتجربه  رانباید تجربه کرد

آفلاین elham64

• کاربر فعال
  • سپاسگزاری ها
سلام
از قدیم گفتند که : کار خیر نیاز به استخاره نداره تجربه خوبی دارید حتما بگید تا ما هم استفاده کنیم ;D

نرم افزار حسابداری، کنکور حسابداری

آفلاین mohammad343

• مدیر آزمایشی تساوی
  • بابا حرفه ای
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • تب تند زود عرق می کند
    • دردودل
'گفتن یه هویی تجربه ها جالب نیست بذارین از فراگیر بگم که زیاد اطلاع ازش ندارم
کنکور فراگیر قبل از کنکور دولتی برگزار واعلام نتیجه میشه بعدش کنکور دولتی برگزار کنکور آزاد برگزار کنکور دولتی اعلام رتبه وکارنامه کنکور دولتی قبولی وکنکور آزاد قبولیشون اعلام میشن.
فراگیر دارای 5 یا 6 عدد کتاب درسیاست وبا حدود 1200 نفر شرکت کننده و باقبولی 222 نفر.
تاثیر معدل بسایر بالاست. دوستانم در سال گذشته رتبه 17و رتبه 220 رو بدست آوردند یکی از خانم های هم دوره ای دورقمی شدند. تعداد کتاب محدود اما حجیم و مربوط به کتب مطالعاتی پیام نور است یعنی شباهت زیادی دارد.در شهرهای ری و بهشهر دانشجو می پذیرد. مدت ثبت نام تا کنکورش حدود 2 ماه است و تستی است و منفی ندارد.
در حالت عادی در روزانه  به تالار سر میزنم تب تند زود عرق می کندتجربه  رانباید تجربه کرد

آفلاین mohammad343

• مدیر آزمایشی تساوی
  • بابا حرفه ای
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • تب تند زود عرق می کند
    • دردودل
از شاخه به شاخه پریدن از فنی مهندسی به انسانی و...
ندونستن هدف از درس خوندن
بعدنا ممکنه براتون پشیمونی به بار میاره.
ریاضی رو اشتباه نگیرین من دیپلم ریاضیم و نمرات ریاضیم توی دانشگاه ریاضی یک 18.30 وریاضی دو 19.80 شده .
اما با اینکه بهترین کتاب موجود در بازارو خوندم وکامل خوندم وهمینطور درس محبوب بقیه آمار رو فقطو فقط تونستم به 46% سوال پاسخ بدم.
البته خودم فکر میکردم 65 % به بالا زدم! اشتباهم این بود که  1 رو منفی یک زدم !
یک چهارم رو 4 زدم ! و...
در حالیکه درست حساب کرده بودم بد وارد کردم.
زبان باید لغت بخونید و متن بخونیدفقطو فقط تخصصی کافیه اگه مطمئن هستید به خودتون عمومی رو هم لحاظ کنید. ولی من میگم فقط تخصی کافیه.
اما در مورد مالی وبقیه ی دروس .دوست ندارم تبلیغات بشه حتی اولش میگم که رتیه 1و2و4 امسال از ماهان و3و5 از مدرسان بودند.برخلاف 2سال گذشته که مدرسان شریف رتبه تک رقمی ارشد ودکتری رو هم داشتند.
من 2بار کنکور دادم با کتابای نوروش مالی 1و2 ورنجبران ریاضی 1و2 وامار 1و2 وزبان اقوامی 1و2 و 504 واژه بارنز و صنعتی 1عثمانی وصنعتی 2و3 اسکندری و حسابرسی پارسه سال 87 هم دانشجو بودم هم بیتجربه هم سایت صمیمیت با زبان حسابداری تاسسیس نشده بود.
اما سال بعد فهمیدم باید دنبال کتابای مدسان شریف باشم وخوشحالم از انتخابم.
تمام کتاباشو تهیه کردم .از 21 شهریور شروع کردم .
زبان عمومی رو نخوندم .مالی رو یک بار کامل خوندم .صنعتی رو از آخر خوندم چون از فصول آخرش سوالای بسیار ساده  تری میاد.حسابرسی شریف بسیار بی نظیر هست فقط 5یا6فصلشو خوندم.
ریاضی رو کامل مطالعه کردم وآمار 5فصل اول مدرسان.
درصدام درسال 91 زبان 0درسال 92 30
ریاضی 31در سال 92  46
مالی هفت درصد! درسال 92 شونزده درصد!!
صنعتی 33درسال 92 45
حسابرسی 30 در سال 92 51درصد.
مانگین 20 درسال 92 37 %
تراز 4014 درسال 92 6045
من کتاب مالی شریف رو برای همه لازم میدونم فقط به یک شرط اشتباه منو نکنین و حتما کتاب 2000تست کرمی رو تهیه کنید

آفلاین elham64

• کاربر فعال
  • سپاسگزاری ها
تا اونجا که من در مورد کنکور فراگیر میدونم احتمال قبولی زیاد هست  ;Dشما بایدنمره ازمون بیاری.جدیدا چند مرکز مثل عسلویه وقشم و...هم پذیرش دارن.ازنظر هزینه اگه که باازاد بخوای مقایسه کرد چندان تفاوتی نداره برای کسانی که تواستان وشهر خودشون نباشن(هزینه خوابگاه وامد و شدو...).وهمونطور که میدونید مشکلات وسختی های درسخوندن در پیام نور چندین برابر دانشگاههای دیگه هستش  :'(.

آفلاین mohammad343

• مدیر آزمایشی تساوی
  • بابا حرفه ای
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • تب تند زود عرق می کند
    • دردودل
کاملا درسته در مورد نحوه قبول شدن دارم بحث میکنم که قبولی توی فراگیر بسیار راحت تر از اینه که کنکور سراسری شر کت کنی رتبه ات بشه بین 450 تا 650 وبری پیام نور بخونی.قیمتاشونم که فرقی نمی کنه.
اما دانشگاه آزد برای قبولی نیاز به چیز زیادی ندارد . جز پول .البته فراگیرم هزینه بر هست و لی نه به میزان آزاد .مهم نزدیک بودن دانشگاه هم هست.مثلا وقتی رفتن به پیام نور بهشهر یا ری یا جای دیگه براتون گرونتر از آزاد در میاد خوب برید آزاد دیگه!
دانشگاه آزاد بیشتر نیاز به این داره که چارچوب کلی سوالات شناخته بشه و بعدروی مطالب مهم تر وقت گذاشته بشه.در نتیجه بررسی کنکورای قبلی آزاد کاربسیار مفیدی برای شناسایی مطالب سوال خیز هست تا زیاد توی مطالب اضافی و بی فایده توی کنکورمعطل نشید.اما کنکور آزاد امسال دو تا تفاوت عجیب با کنکورای دیگه داشت اول اینکه سوالی از ریاضی مطرح نشده بود دوم اینکه حسابرسی ای بسیار سنگین داشت .اما خاطره از کنکور آزاد امسال : من فقط برای اثبات خودم به دوستم صابر سر جلسه حاضر شدمو توی این 5ماه بعد از بهمن 91 روی هیچ درسی مطالعه ای نداشتم یعنی کتابا و... رو دوستم برد.اما خلاصه ها دستم بود وروز کنکور ساعت ده یازده رفتیم خونه داداشم وشروع کردم به مرور جزوه ای که خوردم از روی مطالب مالی شریف نوشتم .سر کنکور باورم  نمیشد که چقد سوالا از روی مالی شریف طرح شدند و من بلد نبودم حل کنم. همین چیزاییکه مطالعه کرده بودم توی زمان اندک فکر کنم 46%مالی زدم.از درصدم تقریبا مطمئنم.اما کلیدی که بعدن ها آقای دکتر محسن ملکی برای کنکور 93 بیرون خواهد داد شک نکنید کاملا منطبق بر کلید سنجش خواهد بود. طبق محاسبه ی من از روی کلیدی که ایشون طرح کرده بودند من مالی رو 16 زدم وطبق کارنامه سنجش همین رقم بدست اومد.درنتیجه مالی شریف برای قبولیی در آزاد بسیار لازمه اما ابتدا کتاب آمارتونو مطالعه کنید بعد برید دنبال ریاضی چون شاید در ازاد سال بعد اثری از ریاضیث نباشه.زبان هم بایستی بیشتر از  سراسری مطالعه بشه چون فقط از تخصصی سوال میاد.

دوستم عبداله رتبه 29 آزادرشت  سال قبل هست الان ترم دومه گفتم یه نصیحت به بچه هاییکه میخوان آزد بخونن؟
گفت کتاب سبز مجموعه سوالای ارشد آزدتالیف نوروشو چند بار بخونن کافیه ...
اینم از توضیحاتی پیرامون آزاد.باشد که دفعه ی بعد در مورد شهریه دانشگاه ها اطلاع رسانی کنم وبعد به توضیحاتی در باره سراسری بپردازم....

آفلاین elham64

• کاربر فعال
  • سپاسگزاری ها
منم امسال ازاد شرکت کردم ولی با امید به اینکه ریاضی وحسابرسی رو نکته هاشو خونده بودم وفکر میکردم ریاضیمو عالی میزنم ولی خداییش بدترین امتحان عمرم بود اصلا به خیال هیچ کسی نمی رسید این جور طرح سوال کنن  همش امار بود اونم از فصلهایی که همه میگن :اگه وقت داشتی یه نگاه بهشون بنداز  :-\من به جلسه امتحان دیر رسیدم بعدم که سوالا رو دیدم شوکه شدم تنها کاری که کردم این بود که دور از دید مراقب سرمو برگردوندم به دوستامو بعد مطمین شدم خودم فقط سردرگم امتحان نشدم بعدش باخیال راحت هرچی بلد بودم جواب دادم و از جلسه اومدم بیرون ;D

آفلاین mohammad343

• مدیر آزمایشی تساوی
  • بابا حرفه ای
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • تب تند زود عرق می کند
    • دردودل
 فقط شهریه یعنی هزینه ایابو ذهاب و خردو خوراک واجاره و رفت وامد به خانه ( اگر جای دیگر قبول شوید) را نیاوردم
پردیش خود گردان حدودا هر ترم 4میلیون شهریه
دانشگاه آزاد بالای 2 میلیون هر ترم
شبانه بین یکو نیم تا 2میلیون
غیر انتفاعی بین یکوسیصد تا یکو هفتصد
پیام نور یا فراگیر:بین یک و صد تا یکو ششصد
مواظب باشید هزینه یک سال اجاره حدود 5میلیون تومان است. جیب خود را هم در نظر داشته باشید.

آفلاین ABC

• کاربر جدید
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده: 0
  • ارسال: 4
  • امتیاز های کاربر: 12
  • دانشگاه: فردوسی
اولین و مهمترین نکته اینه که از الان موقع تست زدن تمرین کنین *** منفی *** نزنین.  8)

آفلاین elham64

• کاربر فعال
  • سپاسگزاری ها
چه خوب شد بحث تست زدن پیش اومد من وقتی مبحثی تست میزنم خیلی درصدهام عالیه ولی همون مبحث رو وقتی 2 هفته بعد میخوام بزنم اصلا مثل قبل نمیشه.مخصوصا برای صنعتی به نظر شما چه برنامه ای برای تست زدن در پیش بگیریم که خوب باشه؟

آفلاین mohammad343

• مدیر آزمایشی تساوی
  • بابا حرفه ای
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • تب تند زود عرق می کند
    • دردودل
سلام امشب قصد دارم در مورد سراسری بگم.
ابهت و کلاسیکه روزانه های تهران دارند قطعا بالاست. همچنین روزانه شیراز و مشهد یا اصفهان .
بقیه هم همینطور .اما گاهی وقت ها ما به ابهت نیاز نداریم و می خوایم در حد تواناییمون ظاهر بشیم. نمی خوایم شق القمر بکنیم . درنتیجه میتونیم ازاد یا غیر انتفاعی یا پیام نور چه رسمیش چه فراگیر شرکت کنیم. اولویت بستگی یه محدودیت هاتون دارهو مثلا شاید کسی نتونه از عهدا مخارج بربیاد . فقط بخواد روزانه شهرش بخونه. یا شاید کسی به دلیل محدودیت کاری یا خانوادگی . چه خانواده پدری چه خانواده همسر یا داشتن فرزند نتونه راه بدور بخونه . چه کاریه آزاد میره . لازم نیست از سیستان پاشه بره غیر انتفاعی رجا بخونه . لازمه؟ یا طرفی که از عهده مخارجش بر نمیاد یا باید همین الان خوب ردس بخونه و بتونه 3بار در این مدت مرور کنه مطالبیکه میخونه رو. گفتم قرار نداشتیم 100% بخونیم. قرار شد 40%بخونیم. رتبه زیر دویست دوستم صمیمی اینترنتیم حسین با میانگین 43% رتبه 169 شدند.پس رتبه 200 حدودا 40%باید باشه.
راستی چقد کتاب بهمون معرفی میکنن همشو بخونیم؟
نه مگه جسارتا مغز خر خوردیم. فقط یک جلد کتابو خوب بخونید.
پیشنهاد اول کتابای موسسه که گفتم. اما اگه صنعتی  خوندید وبار اول نیست. میتونید روی مرور جامع وقت بذارید. یا اگه تازه کارین حتما جمشید اسکندری و عثمانی . ولی هرگز کتابارو کنار هم ردیف نکنین. دیوار که نمیخواین بچینین یه دفعه اگه ته دلتون خالی بشه .واویلا مگه مغز آدم قبول میگنه که درس بخونه .از نظر روحی روانی تاثیربدی داره.به درک که جزوتون یک یا دوسوالو پوشش نداده ولی عوضش هر چی که از جزوتون اومده رو جواب دادید.که کافیه برای روزانه .

من اوایلش هر چقدر که دلم میکشید درس میخوندم یک ساعت درس 23ساعت نت 0ساعت خواب بعد سعی کردیم در ماه رمضان خرق عادت کنیم و تغییری در برنامه مان به وجود بیاوریم یعنی شد 30 دقیقه درس 20 ساعت خواب و3:30 نت بعد کم کم تصکیک گرفتیم برای خودمان سر رسیدی تهیه کنیم و ساعات مطالعاتی مان را مشخص و مرتب بنویسیم.دلیل:
فردا روز کنکوره خوابتون نمیبره میرید سررسیدتونو پر میکنید توش جمع کل ساعات مفید نوشته توش بیشتر از 100 صفحه هست که خودتون ذکر کردید خوندم .تست زدم. جزوه نوشتم. کنکورآزمایشی دادم .مریض شدم . مسافرت رفتم .و...که روحی ای مضاعف به شما میده. اشتباه نکنید از همین الان باید برای بعدن سرمایه گذاری کنید. .سر خودتون کلاه نذارید توی سررسید حتب بک ثانیه هم به خودتون ارفاق نکنید.

امروز یکی میگفت: کسی که در کم به تو خیانت میکند. در زیاد هم به تو خیانت میکند.
اگر یک دقیقه یا یک ساعت برنامتونو بیشتر گزارش کنید سرجمع انتظار از رتبون بیشتر میشه .البته فقط خوندن مهم نیست درست خوندن و هدف دار خوندن و کاربردی خوندن. بتونید تست بزنید نه اینکه تشریحی حل کنید.اوکی؟ خسته شدم بقیه بمونه شبای بعدی .شب خوش. یاعلی.

آفلاین ABC

• کاربر جدید
  • *
  • سپاسگزاری ها
یک نکته هم راجع به درس حسابرسی عرض کنم خدمت دوستان عزیز اونم اینه که این درس درسیه که همه میخونن و حداقل 70% رو اگر کسی نزنه باخته.
بخاطر فرار بودنش دو سه روز آخر، به همراه سایر خلاصه هایی که برداشتین باید این درس حتما مرور بشه !!!  من خودم شب آخر خوابم نمیبرد تا ساعت 2 شب همه نکات کتابو که زیرش خط کشیده بودمو خوندم تا حسابرسی رو تموم کردم بعد خوابیدم و فرداش به راحتی حسابرسی رو 90% زدم. البته امسال ساده تر بود تستا چون تست قضاوتی کمتر بود فقط اونایی رو آورده بودن که توی استاندارد قدیم و جدید گزارش حسابرسی یکسان بود.

آفلاین elham64

• کاربر فعال
  • سپاسگزاری ها
abc میشه لطف کنید وبگید که چه منابعی رو برای حسابرسی مطالعه کردید؟

آفلاین ABC

• کاربر جدید
  • *
  • سپاسگزاری ها
پاسخ : تجربه هاي مفيدكنكور92 براي كنكوريهاي93
« پاسخ #14 : ژوئیه 01, 2013, 15:52:04 »
abc میشه لطف کنید وبگید که چه منابعی رو برای حسابرسی مطالعه کردید؟
مرور جامع نوروشو خوندم

نرم افزار حسابداری، کنکور حسابداری

پاسخ : تجربه هاي مفيدكنكور92 براي كنكوريهاي93
« پاسخ #14 : ژوئیه 01, 2013, 15:52:04 »