نویسنده موضوع: آزمون استخدامي شهرداري‌ها 16 دي برگزار مي‌شود  (دفعات بازدید: 2848 بار)

آفلاین behnaz khalili

  • کاربر جدید
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
  • -تشکر شده:
  • ارسال: 47
  • امتیاز های کاربر: 32
  • دانشگاه: saveh
  • مقطع تحصیلی: کارشناسی
قائم‌مقام سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور از برگزاري دومين آزمون استخدامي شهرداري‌ها طي سال جاري در روز جمعه 16 دي‌ماه در چهارده استان خبرداد.
به گزارش سرويس «شهري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، غلامحسين تابش‌فر با بيان مطلب فوق گفت: برگزاري اين آزمون اقدام مهمي در زمينه عدالت‌محوري و شايسته‌سالاري در جذب نيروهاي كارآمد و متخصص در شهرداري‌ها محسوب مي‌شود.
وي افزود: انجام اين آزمون استخدامي براي شهرداري‌ها در زمينه تامين نيروي انساني متخصص پس از سالها انتظار صورت گرفت و گام مهمي در زمينه تخصصي شدن بدنه شهرداري‌هاي كشور و تغيير ماموريت‌ها از سمت انجام امور اجرايي به سمت برنامه‌ريزي و نظارت در حوزه مديريت شهري و جذب نيروهاي متخصص و كارآمد در بدنه شهرداري‌ها با هدف ارتقاي سطح خدمات مديريت شهري به عموم شهروندان مي‌باشد.
تابشفر همچنين گفت: جذب نيرو و اعلام پست‌هاي مورد نياز شهرداري‌هاي در چهارده استان اردبيل، ايلام، خراسان رضوي، خراسان جنوبي، خوزستان، زنجان، سيستان و بلوچستان، فارس،‌ قزوين، كهكيلويه و بويراحمد، گيلان، مازندران، هرمزگان و همدان از طريق آزمون استخدامي با توجه به تامين اعتبار تعيين شده براي پرداخت حقوق كاركنان جديد و كاركنان پيشين توسط شهردار‌ي‌ها انجام پذيرفته است و اين شهرداري‌ها اين موضوع را كتبا اعلام كه به تاييد استانداري‌هاي مربوطه نيز رسيده است.
قائم‌مقام سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور همچنين تاكيد كرد: با برنامه‌ريزي‌هاي به عمل آمده از اين پس شهرداري‌ها تنها با برگزاري آزمون استخدامي نيروي جذب مي‌نمايند و هرگونه جذب نيرو در شهرداري‌ها با توجه به ضوابط پيش‌بيني شده بايد صرفا بر اساس شركت در اين آزمون و طي مراحل قانوني انجام شود.
تابشفر در خصوص جزئيات برگزاري مرحله دوم آزمون استخدامي شهرداري‌ها نيز گفت: آگهي استخدام چهارده استان ذكر شده به تاييد معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور رسيد و انجام مراحل مختلف فرآيند آزمون آغاز و ثبت‌نام داوطلبين طي هفته نخست آذرماه از طريق سامانه ثبت‌نام آزمون شهرداري‌ها صورت پذيرفت.
وي ضمن اشاره به برگزاري مرحله نخست اين آزمون در اواخر مهرماه جاري در چهاراستان آذربايجان شرقي، خراسان شمالي، لرستان و يزد با همكاري سازمان سنجش كشور و استانداري‌ها اظهار كرد: به منظور هر چه دقيق‌تر برگزار شدن اين آزمون و با توجه به حساسيت موضوع تصميم گرفته شد تا سازمان سنجش كشور آزمون را برگزار نمايد و تفاهم‌نامه‌اي نيز در اين زمينه با اين سازمان منعقد شد و مرحله دوم اين آزمون نيز به صورت كاملا قانونمند و عدالت‌محور با رعايت تمامي موارد تخصصي از سوي سازمان سنجش كشور انجام مي‌شود.
تابشفر افزود: همچنين طبق تفاهم‌نامه منعقده با سازمان سنجش كشور، طراحي سوالات آزمون، چاپ و تكثير و توزيع سوالات و اعلام نتايج از طريق سازمان سنجش آموزش كشور انجام مي‌شود.
وي افزود: آزمون استخدامي شهرداري‌ها در تمامي مقاطع تحصيلي ديپلم به بالا و در اكثر حوزه‌هاي فعاليت شهرداري‌ها علي‌الخصوص عمران، خدمات شهري و اداري و مالي برگزار مي‌گردد.
تابشفر در خاتمه گفت: زمان برگزاري آزمون استخدامي در اين استان‌ها به صورت همزمان در تاريخ جمعه 16 دي ماه خواهد بود و در خصوص زمان و نحوه دريافت كارت نيز متعاقبا اطلاع‌رساني لازم صورت خواهد گرفت.
منبع: بازار کار

Tags: