نویسنده موضوع: اطلاعیه برگزاری آزمون‌های دورۀ هجدهم بازار سرمایه(بهم  (دفعات بازدید: 2994 بار)

آفلاین khoshnoud

 • مدیر دانلود
 • بابا حرفه ای
 • *
 • سپاسگزاری ها
 • -تشکر کرده:
 • -تشکر شده:
 • ارسال: 483
 • امتیاز های کاربر: 87
  • چرتکه نوین حسابداری حسین خشنود
 • مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
اطلاعیه برگزاری آزمون‌های دورۀ هجدهم
بازار سرمایه(بهمن ماه 1390)

   سازمان بورس و اوراق بهادار برای صدور گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای در بازار سرمایه، درنظر دارد آزمون‌های زیر را برگزار نماید.
1-      اصول بازار سرمایه
2-     معامله گری اوراق تأمین مالی
3-     معامله گری بورس کالا
4-     معامله گری ابزار مشتقه
5-     مدیریت نهادهای بازار سرمایه
6-     کارشناسی عرضه و پذیرش
7-     تحلیل‌گری بازار سرمایه
8-    ارزشیابی اوراق بهادار
9-     مدیریت سبد اوراق بهادار 

1- مزایای دریافت گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای در بازار سرمایه
هم‌اکنون برای تصدی برخی از سمت‌ها در کارگزاری‌های فعال در بورس اوراق بهادار و بورس کالایی و همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری، داشتن یکی از گواهی‌نامه‌های مذکور شرط لازم محسوب می‌شود. همچنین اعطای برخی مجوزهای فعالیت خاص به کارگزاری‌ها، منوط به استخدام و معرفی تعداد مشخصی از دارندگان گواهی‌نامه‌های مذکور توسط کارگزاری متقاضی می‌باشد. با توجه به اینکه براساس قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران مصوب آذرماه سال 1384، کلیة نهادهای مالی اعم از شرکت‌های سرمایه‌گذاری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سبدگردان‌ها، صندوق‌های بازنشستگی، شرکت‌های مادر (هلدینگ)، شرکت‌های تأمین سرمایه، مؤسسات رتبه‌بندی، شرکت‌های پردازش اطلاعات مالی و شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری تحت نظر سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کنند، تصدی برخی از سمت‌ها در این نهادهای مالی و اعطای مجوز برخی از فعالیت‌ها به این نهادها، منوط به داشتن گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای در بازار سرمایه یا استخدام تعداد کافی از دارندگان این گواهی‌نامه‌ها خواهد بود. از سوی دیگر، شرکت های کارگزاری برای انجام معاملات قراردادهای آتی صرفاً باید از اشخاصی که دارای این مجوز هستند به‌عنوان نمایندۀ خود استفاده نمایند.

2- دوره و نحوۀ ثبت‌نام، شمارۀ پیگیری و مهلت ویرایش اطلاعات

ثبت‌نام از روز دو‌شنبه مورخ 19/10/1390 شروع و در پایان روز سه‌شنبه مورخ 27/10/1390 خاتمه می‌یابد. ضمناً تأکید می‌شود صرفاً امکان ویرایش اطلاعات ثبت‌نام تا پایان روز شنبه مورخ 01/11/1390 ادامه خواهد داشت، بنابراین هر داوطلب حداکثر تا تاریخ 01/11/90 فرصت دارد تا از صحت اطلاعات وارد شده در فرم ثبت‌نام اطمینان حاصل نماید، اما امکان ثبت‌نام برای متقاضی جدید در دورۀ ویرایش   امکان‌پذیر نمی‌باشد. ثبت نام به‌صورت اینترنتی از طریق مراجعه به پایگاه الکترونیکی اداره امور گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای به نشانی http://reg.seo.ir و همچنین پایگاه الکترونیکی سازمان بورس و اوراق بهادار به آدرس www.seo.ir  (لینک ثبت‌نام آزمون هجدهم گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای) انجام می‌شود. با توجه به اینکه هزینۀ شرکت در آزمون فقط به صورت اینترنتی قابل پرداخت می‌باشد، هر داوطلب لازم است با استفاده از کارت بانکی عضو شتاب که پرداخت الکترونیکی آن فعال بوده باشد، به سایت مراجعه و به تعداد آزمون‌های مورد نیاز، نسبت به خرید آنلاین یک یا چند کارت اعتباری (جهت ثبت‌نام) اقدام نمایند. کارت اعتباری خریداری شده، امکان ورود به سایت برای ثبت‌نام هر یک از آزمون‌های موردنظر داوطلبان را فراهم می‌کند. با توجه به اینکه کارت اعتباری خریداری شده برای ثبت‌نام محرمانه بوده و امکان استفاده از آن توسط سایر افراد می‌باشد، به داوطلبان توصیه می‌شود که از قراردادن آن در اختیار سایر افراد جداً خودداری نموده و حتما تا اتمام کلیه مراحل آزمون نزد خود نگهداری نمایند. بدیهی است مسؤلیت افشاء اطلاعات کارت اعتباری خریداری شده،  به عهدۀ داوطلب خواهد بود. منظور از کارت اعتباری خریداری شده، دریافت یک شناسه و رمز عبور جهت ورود به سایت برای ثبت‌نام  به‌ازاء هر آزمون بوده و برای شرکت در چند آزمون لازم است به تعداد آزمون‌های مورد تقاضا کارت اعتباری دریافت شود.
تذکر مهم: پس از اتمام ثبت‌نام  و ثبت نهایی هر آزمون توسط متقاضی، یک کد پیگیری توسط سامانه به داوطلب تخصیص داده می‌شود که داوطلب لازم است کد مربوطه را تا پایان مراحل آزمون و اعلام نتایج نزد خود نگهداری نماید.

3- زمان و نحوۀ دریافت کارت شرکت در آزمون
کارت شرکت در آزمون کلیۀ داوطلبین از روز شنبه مورخ 15/11/90  برای پرینت بر روی سایت اداره امور گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای به نشانی http://reg.seo.ir  قرار خواهد گرفت که هر داوطلب لازم است با مراجعه به سایت، پرینتی از کارت خود تهیه و به همراه اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس‌دار در جلسه آزمون ارائه نماید.  بدیهی است داوطلبینی می‌توانند کارت شرکت در آزمون دریافت نمایند که اولاً نسبت به تهیۀ آنلاین کارت اعتباری اقدام نموده باشند و ثانیاً  در مهلت مقرر برای شرکت در آزمون موردنیاز در سایت اداره امور گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای ثبت‌نام کنند. به داوطلبان توصیه می‌شود قبل از تهیۀ کارت اعتباری، شرایط شرکت در آزمون‌ها را که در بند پنج این اطلاعیه و همچنین در راهنمای ثبت‌نام سایت توضیح داده شده است را مطالعه نمایند. در غیر این‌صورت وجوه پرداخت شده توسط داوطلبان به هیچ‌عنوان قابل استرداد یا قابل استفاده برای آزمون‌های دوره‌های بعدی نخواهد بود.  به همراه نداشتن کارت شرکت در آزمون و مدارک شناسایی معتبر عکس‌دار در جلسه آزمون، موجب محرومیت از شرکت در آزمون خواهد شد.

4- حوزه‌ها و تاریخ برگزاری آزمون:
حوزه‌ها، تاریخ و ساعت شروع آزمون‌های دورۀ هجدهم بشرح جدول زیر می‌باشد.
   
  ردیف[/t]  نام آزمون  شهرهای برگزاری آزمون  تاریخ برگزاری آزمون  ساعت شروع و اتمام آزمون
  1[/t]  اصول بازار سرمایه  تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز  پنج‌شنبه 20/11/1390  8:30 تا 12
  2[/t]  تحلیل‌گری بازار سرمایه  تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز  پنج‌شنبه 20/11/1390  14 تا 17:45
  3[/t]  مدیریت نهادهای بازار سرمایه  تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز  پنج‌شنبه 20/11/1390  14 الی 15:30
  4[/t]  کارشناسی عرضه و پذیرش  تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز  پنج‌شنبه 20/11/1390  16 الی 16:50
  5[/t]  معامله‌گری اوراق تأمین مالی  تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز  جمعه 21/11/1390  8:30 الی 10:15
  6[/t]  ارزشیابی اوراق بهادار  تهران  جمعه 21/11/1390  8:30 الی 10:30
  7[/t]  معامله‌گری ابزار مشتقه  تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز  جمعه 21/11/1390  11 الی 12:45
  8[/t]  معامله‌گری بورس کالا  تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز  جمعه 21/11/1390  14 الی 15:45
  9[/t]  مدیریت سبد اوراق بهادار  تهران  جمعه 21/11/1390  14 الی 15:30 *: نشانی حوزه‌های آزمون طی اطلاعیۀ جداگانه متعاقباً اعلام خواهد شد.

5- شرایط شرکت در آزمون‌ها
الف- شرایط عمومی: شرط شرکت داوطلبان در آزمون‌های بازار سرمایه، داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی یا بالاتر از دانشگاه‌ها یا مؤسسات آموزشی داخلی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری یا معادل آن‌ها یا مدرک تحصیلی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی خارجی که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری معادل کارشناسی یا بالاتر ارزش‌گذاری شده باشد، در تمامی رشته‌های تحصیلی. (دانشجویان ترم آخر دورۀ کارشناسی که مدرک تحصیلی آنان حداکثر تا پایان فروردین ماه 1391 قابل ارائه باشد، می‌توانند در این آزمون‌ها شرکت نمایند).
ب- رعایت پیش‌نیاز:  برای اخذ هریک از گواهی‌نامه‌های بازار سرمایه، علاوه بر احراز شرایط عمومی، داطلب لازم است پیش‌نیاز هر آزمون را بشرح جدول زیر رعایت نماید.

   
  ردیف[/t]  نام آزمون  پیش نیاز
  1[/t]  اصول بازار سرمایه  ندارد
  2[/t]  مدیریت نهادهای بازار سرمایه  اصول بازار سرمایه
  3[/t]  کارشناسی عرضه و پذیرش
  4[/t]  معامله‌گری اوراق تأمین مالی
  5[/t]  معامله‌گری بورس کالا
  6[/t]  معامله‌گری ابزار مشتقه
  7[/t]  تحلیل‌گری بازار سرمایه
  8[/t]  مدیریت سبد اوراق بهادار  تحلیل‌گری بازار سرمایه
  9[/t]  ارزشیابی اوراق بهادار
ج- معافیت دارندگان مدارک CFA  و CIIA
با توجه به مصوبۀ هیأت مدیرۀ سازمان بورس و اوراق بهادار، داوطلبانی که دارای مدارک بین‌المللی CFA و CIIA هستند، برای اخذ گواهی‌نامه‌های بازار سرمایه، لازم است در آزمون برخی از دروس بشرح زیر شرکت نمایند:

   
  ردیف[/t]  نوع مدارک بین‌المللی  گواهی‌نامۀ قابل اعطاء  شرایط احراز گواهی‌نامه
  1[/t]  CFA در تمامی سطوح و CIIA  اصول بازار سرمایه  1-       کسب حداقل 50 درصد نمرۀ دروس مقررات اصول بازار سرمایه و اصول بازار سرمایه اسلامی و اخلاق حرفه‌ای
2-        شرکت در دورۀ آموزشی در مورد اوراق بهادار اسلامی
3-        تأیید کمیتۀ گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای
  2[/t]  معامله‌گری اوراق تأمین مالی  1-       گواهی‌نامۀ اصول بازار سرمایه
2-       کسب حداقل 50 درصد نمرۀ درس مقررات معامله‌گری اوراق تأمین مالی
3-       تأیید کمیتۀ گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای
  3[/t]  معامله‌گری ابزار مشتقه  1-       گواهی‌نامۀ اصول بازار سرمایه
2-       کسب حداقل 50 درصد نمرۀ درس مقررات معامله‌گری ابزار مشتقه
3-       تأیید کمیتۀ گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای   4  CFA در سطوح دوم و سوم و CIIA  تحلیل گری بازار سرمایه  1-       گواهی‌نامۀ اصول بازار سرمایه
2-       کسب حداقل 50 درصد نمرۀ درس تحلیل‌گری بازار سرمایه
3-       تأیید کمیتۀ گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای
  5[/t]  ارزشیابی اوراق بهادار  1-       گواهی‌نامۀ تحلیل‌گری بازار سرمایه
2-       تأیید کمیتۀ گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای
  6[/t]  مدیریت سبد اوراق بهادار  1-       گواهی‌نامۀ تحلیل‌گری بازار سرمایه
2-       کسب حداقل 50 درصد نمرۀ درس مقررات مدیریت سبد
3-       تأیید کمیتۀ گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای
تذکر1: شرکت داوطلبان در چند آزمون بازار سرمایه به شرط رعایت پیش‌نیاز و عدم تداخل زمان برگزاری بلامانع است.
تذکر 2: شرکت افراد در آزمون‌ اصول بازار سرمایه و آزمون‌های منشعب از آن (معامله‌گری اوراق تأمین مالی، معامله‌گری بورس کالا، معامله‌گری ابزار مشتقه، کارشناسی عرضه و پذیرش و مدیریت نهادهای بازار سرمایه) در یک دوره  بلامانع است. در صورتی که این اشخاص بدون قبول شدن در آزمون بازار سرمایه، در هر یک از آزمون‌های فوق(آزمون‌های منشعب از آزمون اصول بازار سرمایه) قبول شوند، گواهی‌نامۀ مربوطه مشروط به اینکه ظرف دو دورۀ آزمون بعدی موفق به اخذ گواهی‌نامۀ اصول بازار سرمایه شوند، صادر خواهد شد و در غیر این‌صورت قبولی آن‌ها از درجۀ اعتبار ساقط می‌شود. به‌همین ترتیب شرکت افراد در آزمون تحلیل‌گری بازار سرمایه و آزمون‌های منشعب از آن (ارزشیابی اوراق بهادار و مدیریت سبد اوراق بهادار) در صورت دارا بودن گواهی‌نامۀ اصول بازار سرمایه در یک دوره بلامانع است. در صورتی که این اشخاص بدون قبول شدن در آزمون تحلیل‌گری بازار سرمایه، در هر یک از آزمون‌های منشعب از آزمون تحلیل‌گری( ارزشیابی و مدیریت سبد اوراق بهادار) قبول شوند، گواهی‌نامۀ مربوطه مشروط به اینکه ظرف دو دورۀ آزمون‌های بعدی موفق به اخذ گواهی‌نامۀ تحلیل‌گری بازار سرمایه شوند، صادر خواهد شد و در غیر این‌صورت قبولی آن‌ها از درجۀ اعتبار ساقط می‌گردد. شرکت داوطلبان در آزمون تحلیل‌گری بازار سرمایه قبل از اخذ گواهی‌نامۀ اصول بازار سرمایه و یا شرکت همزمان هر دو آزمون مذکور در یک دوره امکانپذیر نمی‌باشد.
تذکر3: شروع بکار قبول شدگان آزمون معامله گری ابزار مشتقه در بورس کالای ایران و شرکت بورس اوراق بهادار، منوط به شرکت در دوره‌های آموزش تئوری و عملی است.  برنامه زمانی آموزش‌های تئوری و عملی برای قبول‌شدگان هر دوره  از طریق اطلاعیه در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.
تذکرمهم: برای داوطلبینی که بدون رعایت شرایط شرکت در آزمون‌ها، نمره قبولی را کسب نمایند، گواهی‌نامه صادر نخواهد شد.

6- هزینة شرکت در آزمون و نحوۀ پرداخت آن
الف- هزینة شرکت در آزمون‌های دورۀ هجدهم بازار سرمایه بشرح جدول زیر می‌باشد:
   
  ردیف[/t]  عنوان گواهی‌نامه  *هزینه ثبت‌نام هر داوطلب(ریال)
  1[/t]  اصول بازار سرمایه  000ر300
  2[/t]  مدیریت نهادهای بازار سرمایه  000ر250
  3[/t]  کارشناسی عرضه و پذیرش  000ر250
  4[/t]  معامله‌گری اوراق تأمین مالی  000ر250
  5[/t]  معامله‌گری بورس کالا  000ر250
  6[/t]  معامله‌گری ابزار مشتقه  000ر250
  7[/t]  تحلیل‌گری بازار سرمایه  000ر500
  8[/t]  مدیریت سبد اوراق بهادار  000ر350
  9[/t]  ارزشیابی اوراق بهادار  000ر350 *: لازم به توضیح است به هر یک از مبالغ فوق، 4 درصد مالیات بر ارزش افزوده اضافه می‌شود.
ب- نحوۀ پرداخت هزینۀ شرکت در آزمون: هزینۀ شرکت در آزمون فقط به صورت اینترنتی و از طریق کارت بانکی یکی از بانک‌های عضو مجموعۀ شتاب امکانپذیر می‌باشد. برای پرداخت هزینۀ شرکت در آزمون به صورت اینترنتی ، داوطلب لازم است شماره کارت، تاریخ انقضای کارت بانکی، رمز خرید اینترنتی و همچنین کدcvv2  یک کارت بانکی عضو گروه شتاب را در اختیار داشته باشد. برای اطلاع از نحوۀ پرداخت اینترنتی وجه ثبت‌نام و جزئیات آن، به راهنمای پرداخت اینترنتی مندرج در راهنمای ثبت‌نام واقع درپایگاه الکترونیکی این اداره به نشانی http://reg.seo.ir) مراجعه شود.

7- نحوه معادل سازی گواهی‌نامه‌های قبلی
مطابق مصوبه هیأت‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، معادل سازی‌ گواهی‌نامه‌های گذشته بشرح زیر به تصویب رسید که پس از صدور به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. لازم به توضیح است متقاضیان می‌بایست به هنگام ثبت‌نام به معادل بودن گواهی‌نامه‌های قبلی با گواهی‌نامه‌های جدید بر اساس جدول زیر توجه کافی نموده و از ثبت‌نام در آزمون‌های که گواهی‌نامه‌های آن‌ها معادل گواهی‌نامه‌های جدید  می‌باشدخودداری نمایند.
   
  ردیف[/t]  گواهی‌نامه قبلی  گواهی‌نامه جدید
  1[/t]  اصول مقدماتی بورس اوراق بهادار  اصول بازار سرمایه و معامله‌گری اوراق تأمین مالی
  2[/t]  اصول مقدماتی بورس کالا  اصول بازار سرمایه و معامله‌گری بورس کالا
  3[/t]  تحلیل‌گری بورس اوراق بهادار  تحلیل‌گری بازار سرمایه
  4[/t]  تحلیل‌گری بورس کالا
  5[/t]  معامله‌گری قراردادهای آتی  معامله‌گری ابزار مشتقه
8- نحوة درج اطلاعیه‌های بعدی آزمون
اطلاعیه‌های بعدی راجع به آزمون‌های فوق در سایت‌های اینترنتی زیر منتشر می‌شود.
1-http://reg.seo.ir                    2- www.seo.ir                     3- www.sena.ir

9- تذکرات خیلی مهم

1-      استفاده از ماشین حساب بلامانع است.
2-   آزمون انتخاب و تأیید نهایی شده در فرم ثبت‌نام توسط داوطلب، قابل تغییر و ویرایش نمی‌باشد. به داوطلبان توصیه می‌شود که در انتخاب آزمون به هنگام ثبت‌نام، دقت کافی داشته باشند.
     3-   همراه‌ داشتن هر گونه وسایل اضافی(در صورت استفاده یا عدم استفاده) مانند تلفن همراه، دستگاه‌های ضبط و پخش صدا ، جزوه، کتاب و........ در جلسه‌ی آزمون تخلف محسوب می‌شود. در صورتی که داوطلبان وسایل اضافی همراه داشته باشند یا به تشخیص مراقب جلسه اقدام به تقلب یا تخلف از مقررات آزمون نمایند با مواردی نظیر عدم تصحیح پاسخنامه‌ی همان آزمون و یا محرومیت از شرکت در دوره‌های بعدی روبرو خواهند شد. برای اطلاع داوطلبان  چند نمونه از موارد تقلب و تخلف انجام شده در آزمون‌های قبلی و جرائم مربوطه  بشرح زیر بوده است.

   
  شرح تقلب یا تخلف[/t]  شرح تقلب یا تخلف
  1-    ترک جلسۀ آزمون و مکالمۀ تلفنی در بیرون جلسه و بازگشت به جلسه آزمون[/t]  7- ورود به جلسۀ آزمون بدون کارت ورود به جلسه
  2-    همراه داشتن و مکالمه با گوشی تلفن همراه در جلسۀ آزمون[/t]  8- نگاه کردن به پاسخنامه داوطلب دیگر(صندلی کناری) در چندین مرحله
  3-    همراه داشتن یادداشت از یک درس بدون استفاده از آن[/t]  9- همراه داشتن گوشی تلفن همراه بدون اقدام به مکالمه
  4-    عدم تحویل پاسخنامه به مراقب جلسه در انتهای زمان آزمون [/t]  10- همراه داشتن سؤالات و پاسخ سؤالات آزمون قبلی در جلسۀ آزمون
  5-    انتقال دفترچۀ سؤالات به بیرون از جلسۀ آزمون[/t]  11- همراه داشتن یادداشت حاوی پاسخ برخی از سؤالات
  6-    درخواست از مراقب برای انتقال پاسخ سؤال به داوطلب دیگر[/t]  قابل ذکر است مرتکبین تخلفات فوق به محرومیت یک تا چند دوره از شرکت در آزمون‌های بازار سرمایه محکوم شدند.

10- مواد درسی آزمون
مواد درسی هریک از آزمون‌های بازار‌ بشرح جداول‌ زیر ارائه گردیده است:

1-10 آزمون اصول  بازار سرمایه

   
  ردیف[/t]  عنوان درس  تعداد سؤالات   ضریب  حدنصاب نمره قبولی
  1[/t]  فهم و تحلیل صورت های مالی  25  4  قبولی در این آزمون منوط به احراز حدنصاب نمره قبولی درتک تک دروس و احراز حدنصاب نمره قبولی در نمره کل است.
الف- نمره هر درس:
- نصف میانگین نمرات هر درس مشروط به اینکه بین 20 تا 35 درصد باشد؛
- در صورتی که نصف میانگین نمرات هر درس بیش از 35 درصد باشد؛ 35 درصد ملاک است و در صورتی که نصف میانگین نمرات هر درس کمتر از 20 درصد باشد 20 درصد ملاک است.
ب- نمره کل: حدنصاب نمره کل برابر است با میانگین نمرات کل داوطلبان به‌علاوه یک انحراف معیار یا 50 درصد هر کدام کمتر باشد. (در محاسبه میانگین و انحراف معیار، 5 درصد بیشترین و 5 درصد کمترین نمرات حذف می‌شود)
  2[/t]  مقدمات بازارها، ابزارها و نهادهای مالی  25  4
  3[/t]  مقدمات امور مالی شرکتی  25  4
  4[/t]  مقدماتی بر اقتصاد  25  3
  5[/t]  روش های کمی مقدماتی  25  3
  6[/t]  اصول بازار سرمایه اسلامی و اخلاق حرفه ای   20  4
  7[/t]  مقررات اصول بازار سرمایه  25  4
  جمع تعداد سؤالات 170 و زمان پاسخگویی 210 دقیقه [/t]
2-10 آزمون معامله گری اوراق تامین مالی

   
  ردیف[/t]  عنوان درس  تعداد سؤالات   حدنصاب نمره قبولی
  1[/t]  اصطلاحات انگلیسی ویژه معاملات اوراق تأمین مالی  20  اخذ نمره 40 از 100
  2[/t]  مقدمات ارزش‌‌گذاری اوراق تأمین مالی  25  اخذ نمره 40 از 100
  3[/t]  مقررات معامله گری اوراق تأمین مالی  35  اخذ نمره 50 از 100
  جمع تعداد سؤالات 80 زمان پاسخگویی 105 دقیقه[/t]
3-10آزمون معامله گری بورس کالا

   
  ردیف[/t]  عنوان درس  تعداد سؤالات  حدنصاب نمره قبولی
  1[/t]  اصطلاحات انگلیسی ویژه معاملات بورس کالا  20  اخذ نمره 40 از 100
  2[/t]  مقررات بین المللی تجارت و اعتبارات اسنادی  25  اخذ نمره 40 از 100
  3[/t]  مقررات معامله گری بورس کالا  35  اخذ نمره 50 از 100
  جمع تعداد سؤالات 80 زمان پاسخگویی 105 دقیقه[/t]
4-10 آزمون معامله گری ابزار مشتقه

   
  ردیف[/t]  عنوان درس  تعداد سؤالات  حدنصاب نمره قبولی
  1[/t]  اصطلاحات انگلیسی ویژه معاملات ابزار مشتقه  20  اخذ نمره 40 از 100
  2[/t]  مفاهیم ابزار مشتقه  30  اخذ نمره 40 از 100
  3[/t]  مقررات معامله گری ابزار مشتقه  30  اخذ نمره 50 از 100
  جمع تعداد سؤالات 80 زمان پاسخگویی 105 دقیقه[/t]      

5-10 آزمون مدیریت نهادهای بازار سرمایه

   
  ردیف[/t]  عنوان درس  تعداد سؤالات  حدنصاب نمره قبولی
  1[/t]  اصول راهبری شرکتی  30  اخذ نمره 40 از 100
  2[/t]  مقررات مدیریت نهادهای بازار سرمایه  40  اخذ نمره 50 از 100
  جمع تعداد سؤالات 70 زمان پاسخگویی 90 دقیقه[/t]
6-10 کارشناسی عرضه و پذیرش

   
  ردیف[/t]  عنوان درس  تعداد سؤالات  حدنصاب نمره قبولی
  1[/t]  مقررات عرضه و پذیرش  40  اخذ نمره 50 از 100
  جمع تعداد سؤالات 40 زمان پاسخگویی 50 دقیقه[/t]
7-10 آزمون تحلیل گری بازار سرمایه

   
  ردیف[/t]  عنوان درس  تعداد سؤالات  ضریب  حدنصاب نمره قبولی
  1[/t]  لغات تخصصی مالی، اقتصاد و درک مطلب متون مالی- اقتصادی زبان انگلیسی  20  2  قبولی در این آزمون منوط به احراز حدنصاب نمره قبولی درتک تک دروس و احراز حدنصاب نمره قبولی در نمره کل است.
الف- نمره هر درس:
- نصف میانگین نمرات هر درس مشروط به اینکه بین 20 تا 35 درصد باشد؛
- در صورتی که نصف میانگین نمرات هر درس بیش از 35 درصد باشد؛ 35 درصد ملاک است و در صورتی که نصف میانگین نمرات هر درس کمتر از 20 درصد باشد 20 درصد ملاک است.
ب- نمره کل: حدنصاب نمره کل برابر است با میانگین نمرات کل داوطلبان به‌علاوه یک انحراف معیار یا 50 درصد هر کدام کمتر باشد. (در محاسبه میانگین و انحراف معیار، 5 درصد بیشترین و 5 درصد کمترین نمرات حذف می‌شود)
  2[/t]  مباحث پیشرفته در فهم و تحلیل صورت های مالی  20  4
  3[/t]  مباحث پیشرفته در امور مالی شرکتی  25  4
  4[/t]  مباحث پیشرفته سرمایه گذاری  35  4
  5[/t]  اقتصاد پیشرفته  25  3
  6[/t]  روش های کمی پیشرفته  30  3
  7[/t]  مقررات تحلیل گری بازار سرمایه  25  4
  [/t]
  جمع تعداد سؤالات 180 زمان پاسخگویی 225 دقیقه[/t]
8-10 آزمون ارزشیابی اوراق بهادار

   
  ردیف[/t]  عنوان درس  تعداد سؤالات  حدنصاب نمره قبولی
  1[/t]  مباحث پیشرفته در ارزش‌گذاری سهام  30  اخذ نمره 40 از 100
  2[/t]  مباحث پیشرفته در ارزش‌گذاری اوراق بهادار با درآمد ثابت  30  اخذ نمره 40 از 100
  3[/t]  مباحث پیشرفته ابزار مشتقه و ارزش‌گذاری آنها  40  اخذ نمره 40 از 100
  جمع تعداد سؤالات 100 زمان پاسخگویی 125 دقیقه[/t]

9 -10 آزمون مدیریت سبد اوراق بهادار

   
  ردیف[/t]  عنوان درس  تعداد سؤالات  حدنصاب نمره قبولی
  1[/t]  مدیریت سبد اوراق بهادار  40  اخذ نمره 40 از 100
  2[/t]  مقررات مدیریت سبد اواق بهادار  30  اخذ نمره 50 از 100
  جمع تعداد سؤالات 70 زمان پاسخگویی 90 دقیقه [/t]
توجه: جهت دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این آزمون‌ها به پایگاه الکترونیکی اداره امور گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای به نشانیhttp://reg.seo.ir   و یا پایگاه الکترونیکی سازمان بورس و اوراق بهادار به نشانی www.seo.ir. (لینک ثبت‌نام آزمون هفدهم گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای) مراجعه شود.
بهای استفاده ازاین مطلب12صلوات واسه ظهورآقا امام زمانه

تالار گفتگوی حسابداری


Tags: