نویسنده موضوع: شرایط اجاره ملک در ونکوور  (دفعات بازدید: 28 بار)

آفلاین msvancover

  • کاربر جدید
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
  • -تشکر شده:
  • ارسال: 2
  • امتیاز های کاربر: 0
  • دانشگاه: دانشگاه تهران
شرایط اجاره ملک در ونکوور
« : مه 24, 2022, 14:00:03 »
معمولا توافقنامه‌های شفاهی tenancy agreements تحت پوشش قانون Residential Tenancy Act (RTA) هستند، اما بهتر است توافقنامه‌ی خود با صاحب خانه را به صورت کتبی وضع کنید. نگارش توافقنامه‌ی کتبی و امضای آن یکی از بهترین روش‌ها برای محافظت از حقوق خود می‌باشد. زیرا در این صورت اگر با یک مشکل حقوقی مواجه شوید، به راحتی می‌توانید ثابت کنید که در شروع کرایه نشینی چه شرایطی را پذیرفته‌اید.
حتما پیش از امضای توافقنامه، آن را به دقت بررسی کنید. اگر با زبان انگلیسی آشنایی ندارید، می‌توانید از یک دوست، عضو خانواده یا وکیل بخواهید که توافقنامه را به دقت بررسی کند. بر اساس ماده‌ی 13 (3) از قانون RTA، صاحب خانه باید ظرف 21 روز پس از بستن قرارداد نسخه‌ای از توافقنامه را در اختیار شما قرار دهد. حتما از نسخه‌ی خود عکس گرفته و آن را در جای امنی نگهداری کنید. در ادامه شرایط استانداردی که باید حتما در یک توافقنامه قید شده باشد را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

شرایط و قوانین اجاره ملک در ونکوور چیست؟

بر اساس ماده‌ی 13 از قانون Residential Tenancy Act (RTA)، موارد زیر باید در همه‌ی توافقنامه‌های کرایه ذکر شده باشند:

شرایط استاندارد - این شرایط در توافقنامه‌ی استاندارد تهیه شده توسط شعبه‌ی RTB و همچنین بخش Schedule از قانون Residential Tenancy Regulation ذکر شده است.
اسامی مستاجران و صاحب خانه‌ها
آدرس واحد کرایه شده
تاریخ انعقاد توافقنامه
آدرس و شماره تماس صاحب خانه یا نماینده‌ی او
تاریخ شروع کرایه نشینی
دوره‌ی کرایه (خواه به صورت هفتگی، ماهانه یا سایر موارد باشد)
اگر قرارداد به صورت fixed term tenancy تنظیم شده باشد، تاریخ اتمام قرارداد باید در توافقنامه ذکر شده باشد
اگر قرارداد به صورت fixed term tenancy بوده و دارای بند تخلیه باشد، تاریخ تخلیه باید در توافقنامه ذکر شده باشد
مبلغ اجاره
چگونگی تغییر مبلغ کرایه با توجه به تعداد ساکنان
زمان پرداخت مبلغ کرایه
خدمات و تسهیلاتی که پس از کرایه در اختیار شما قرار می‌گیرد
مبلغ بیعانه‌های security deposit یا pet damage deposit، و تاریخی که این مبالغ پرداخت شده‌اند یا باید پرداخت شوند

پس از این که بیعانه‌ی security deposit (که گاهی به آن بیعانه damage deposit می‌گویند) را پرداخت کردید، کرایه نشینی شما قطعی می‌شود و نمی‌توانید خانه‌ی دیگری را اجاره کنید. همچنین، صاحب خانه نیز نمی‌تواند خانه را به شخص دیگری کرایه دهد. اگر اجازه‌ی نگهداری از حیوانات خانگی را داشته باشید، صاحب خانه می‌تواند بیعانه‌ی pet damage deposit را تا سقف نصف کرایه‌ی ماهانه از شما دریافت کند. شما باید در آغاز کرایه نشینی و یا هر زمانی که حیوان خانگی خریداری می‌کنید، این بیعانه را به صاحب خانه پرداخت کنید. البته اگر سگ شما تحت پوشش قانون Guide Dog and Service Dog Act باشد، صاحب خانه نمی‌تواند بیعانه‌ی pet damage deposit را از شما دریافت کند.
اگر شما و صاحب خانه هردو موافقید که تغییراتی را در توافقنامه ایجاد کنید، می‌توانید به راحتی آن را اصلاح کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یکی از شرایط را حذف کرده و شرایط جدیدی را به توافقنامه اضافه کنید. البته می‌توانید تغییرات مورد نظر را در برگه‌ی دیگری یادداشت کرده و آن را به توافقنامه ضمیمه کنید. در هر صورت، حتما نسخه‌ای از توافقنامه‌ی اصلاح شده و یا برگه‌ی ضمیمه را نزد خود نگه دارید. به این نکته توجه داشته باشید که استثنائاتی که در در ماده‌ی 14 (3) از قانون Residential Tenancy Act مندرج شده است را نمی‌توانید تغییر دهید.

منبع: اجاره آپارتمان در ونکوور

Tags: