آخرین ارسالها

صفحه: [1] 2 3 ... 10
1
حسابداری عملي / مصاحبه ی تخصصی حسابداری
« آخرين ارسال توسط saeed0111 اوت 09, 2017, 22:32:52  »
با سلام بچه ها من بعد مدتها قبول شدم وزارت نیرو وصندوق کارآفرین حالا مصاحبه دارم دوستان کسی هست کمک کنه در مورد مصاحبه تخصصی ممنون میشم کمکم کنید
2
حسابرسی / منبع درس حسابرسی برای کنکور ارشد 97
« آخرين ارسال توسط ُSogand اوت 08, 2017, 02:53:22  »
سلام.
میخواستم بدونم برای کنکور ارشد رشته حسابداری، درس حسابرسی را از چه منابعی باید خوند؟
اصول حسابرسی ا و 2 انتشارات سازمان حسابرسی + کدام استانداردها؟
اینکه گفته میشه برخی قسمت ها هر سال تغییر میکنه فقط مربوط به استانداردهای حسابرسی هست نه خود درس حسابرسی؟
یعنی اصول حسابرسی 1 و 2 مال هر تاریخی باشه مشکلی پیش نمیاد؟
میشه دقیقا بگین برای کنکور ارشد 97 برای حسابرسی باید چه منابعی رو خوند؟
ممنون
3
ممنون از اطلاع رسانی.
4


بسیاری از افراد به کسب و کار خود به صورت حقیقی مشغولند ولی در حال حاضر و در موقعیت فعلی با توجه به اهداف کلان کشور و در راستای ارتقاء و پیشرفت و بهبود اوضاع اقتصادی و انتفاعی برای انجام فعالیت های تجاری ، اقتصادی ، مالی و بازرگانی و راه اندازی کار می بایستی شرکت یا موسسه در چهارچوب قوانین مربوطه به ثبت برسد تا بتوان به صورت قانونی و پویا فعالیت نمود که ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها که یکی از زیر مجموعه های قوه قضائیه و نیز سازمان ثبت اسناد و انلاک کشور می باشد به ثبت می رسد .

خود اداره ثبت شرکتها دارای سامانه ثبت شرکت می باشد که سایت اطلاع رسانی قوانین ، مقررات ، بخشنامه ها و اطلاعیه های ثبت شرکتها می باشد که کلیه پذیرشها در خصوص پذیرش تامین شرکت ، پذیرش صورتجلسات مربوط به شرکت ، پذیرش در خصوص پلمپ دفاتر تجاری مربوط به شرکت اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی ثبت شرکت ، درخواست کد فراگیر مخصوص ثبت شرکت ، پیگیری درخواست ثبت شرکت و انصراف از درخواست ثبت شرکت در این سامانه ثبت شرکت امکان پذیر می باشد .

همچنین سایت دیگری که مرتبط با ثبت شرکت می باشد متعلق به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری می باشد که کلیه مراحل و مدارک مرتبط با ثبت شرکت و تامین شرکت ، قوانین و بخشنامه ها و آمار و عملکرد . مقالات در خصوص ثبت شرکت قابل دسترسی برای همگان می باشد .

از آنجا که کلیه انجام مراحل ثبت شرکت از ثبت نام اولیه و پیش ثبت نام شرکت گرفته تا مراحل پایانی ثبت شرکت نیازمند و مستلزم تجربیات و اطلاعات کافی در این خصوص می باشد و مطابق با ضرب المثل معروف که خاطر نشان می کند که قبل از هر گونه اقدامی در زمینه ثبت شرکت با مشاوران و کارشناسان زبده و متخصص ما در موسسه حقوقی تکسفیر تماس حاصل نمایید تا از جزئیات و کم و کیف تمام مراحل ثبت شرکت ، هزینه ثبت شرکت و مدت زمان ثبت شرکت و مشاوره تخصصی در این خصوص با خبر شوید و نیز در خصوص توسعه شرکت توسط موسسه تکسفیر ، اطلاعات جامع و تمام و کمال در اختیار شما هموطنان گرامی و جان گذاشته شود .

کلیه اشخاص و فعالان در حوزه اقتصاد (فعالان اقتصادی)که قصد رقابت و پیشی گرفتن و ربودن گوی سبقت را دارند و متکی به ثبات و ارتقاء در بازار تجارت اقتصادی می باشند می بایستی به صورت قانونی فعالیت های خود را در راستای قانون بسط اقتصادی دهند که از اساسی ترین و مهمترین این بسط ها می توان به ثبت شرکتهای تجاری اشاره نمود.

تعریف شرکت

شرکت از به هم رسیدن و اجتماع 2 یا چند نفر شریک یا موسس یا سهامدار که دارای هدف و غایت مشترک می باشند شکل می یابد که شاکله اصلی شرکت و ثبت شرکت را تشکیل می دهد . این پیوند تجاری 2 یا چند نفر که اجتماع چند نفری تجاری یا غیر تجاری را تشکیل می دهد در اداره ثبت شرکتها به ثبت می رسد .

شرکاء یا سهامداران یا هیئت موسس هر یک یه نوبه خود می توانند یا شخصیت حقوقی باشند یا حقیقی . هر شرکت یا قالب تجاری دارای خط مشی و موضوع مشخص و مبینی می باشد که توسط شرکاء یا سهامداران تعیین می گردد. این هدف با موضوع یا گستره فعالیت در قالب و چهارچوبی که اساسنامه نام می نهند تحقق می یابد و شکل می گیرد که خود اساسنانه نیز دارای نهاد ، بندها و ماده های مختلفی می باشد .

اساس گروه بندی شرکتها

با استناد به قانون تجارت تعداد دسته و گروه بندی شرکتها به عدد 7 می رسد که هر یک از این دسته بندی و گروهبندی ثبتی شرکت ماهیت و خاصیت منحصر به فرد خود را دارا می باشد که در قانون تجارت تعریف گردیده اند .

طرح اساسنامه این گروه بندی شرکت ها بسیار نزدیک بهم می باشد . معمولا مفاد اصلی اساسنامه شرکت ها را مفاد و مواردی از قبیل : نام و اسم شرکت - موضوع شرکت - مدت زمان شرکت - مرکز اصلی (آدرس دفتر مرکزی شرکت ) – شعب یا شعبات شرکت - نام مدیر یا مدیران شرکت – مدیران سرمایه شرکت اعم از نقدی و غیر نقدی – منقول – نوع سهام (بی نام ، با نام ، عادی ، ممتاز ، خاص ، وثیقه)- حوزه اختیارات – مجامع عادی – فوق العاده – هیئت مدیره شرکت – اختیارات نماینده قانونی – مفاد مربوط به تقسیم سود – انحلال شرکت – تصفیه شرکت– ختم تصفیه و....، را شامل می شود البته تعداد مفاد و ماده های اساسنامه بستگی دارد به توافق و وضع ماده توسط هیئت موسس که شرکاء یا سهام داران آن را تشکیل می دهند .

وفق قانون تجارت انواع شرکت های قابل ثبت و تعریف شده در قانون تجارت که در اداره ثبت شرکت ها قابل ثبت می باشند را می توان تحت عناوینی از قبیل شرکتهای سهامی مانند شرکت سهامی خاص و شرکت سهامی عام ، شرکت های مختلط نظیر شرکت های مختلط سهامی و مختلط غیر سهامی ، شرکتهای تعاونی ، شرکتهای تضامنی ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت نسبی و موسسات غیر تجاری نامگذاری نمود که به طور عمیقی قانون تجارت مورد بحث و بررسی قرار می گیرد که موسسه تکسفیر نیز کلیه شرکت های مذکور در بالا را بصورت جداگانه مورد مدافه قرار داده تا با واکاوی ساده و شرح راحت و تحلیلی کلیات و جزئیات را برای شما هموطنان اقتصاد گستر شرح دهد.

بی تردید بخش اعظمی از فعالیتهای اقتصادی را شرکتهای تجاری برعهده دارند زیرا استفاده از پدیده شرکت تجاری به بازدهی فعالیت اقتصادی حدت بیشتری می دهد و متضمن مزایایی است که فعالیت فردی در برندارند . مزایایی چون فراهم شدن سرمایه و آورده بیشتر که با ثبت شرکت تحقق می یابد . تجمع تخصصهای گوناگون برای دستیابی به هدفی واحد نیز از مزایای ثبت شرکت می باشد . از مهم ترین مزایایی که ثبت شرکت ایجاد می نماید . محدودیت مسئولیت فعالان تجاری می باشد . بیهوده نیست که امروزه نه تنها اشخاص بلکه دولت ها فعالیت اقتصادی خود را در چهارچوب شرکت تجاری ارائه می کنند .

شرکت های تجاری در اشکال مختلف جلوه می کنند . علاوه بر شرکتهای موضوع قانون تجارت مصوب 1311 و لایحه قانونی 1347 در رابطه با شرکتهای سهامی عام و خاص ، عرف جامعه شرکت ها را می شناسد که جزء از پاره ای جهات ، از مقررات سنتی حقوق تجارت پیروی نمی کند .

شرکتهای دولتی عمده ترین این شرکتها بحساب می آید که همگی تابع به قانون و اساسنامه خود هستند، جز در صورتی که قانون و اسانامه آنها در مورد موضوع خاصی ، پیش بینی خاصی نکرده باشد که تنها در این صورت ، از لایحه قانونی 1347 تبعیت می کنند . شرکتهای دیگری نیز وجود دارند که شاید برشمردن آنها در این مختصر نگنجد مانند شرکتهای تحت پوشش دولت و شرکتهای وابسته به دولت شرکتهای ملی شده و شرکتهای بانک

               ثبت شرکت اعتبار داد کارها                       ارزش افزود ثبت شرکت بارها

               از مهندس دکتر و تجار پرس                       من چه دانم سر این آمارها

اگر بخواهیم طریقه ثبت شرکتهای تجاری را بررسی کنیم ، پرداختن به همه این انواع شرکتها ضروری است و الا کاری ناقص کرده ایم . در راستای این هدف تصمیم گرفته ایم که کلیه مباحث شرکتهای تجاری و طرق ثبت کلیه شرکتها در سایت فوق تخصصی موسسه حقوقی تکسفیر مورد واکاوی قرار دهیم تا کلیه مراجعه کنندگان و هموطنان عزیز بتوانند با دیدی باز و وسعت فکری شایان بهترین گزینه را برای ثبت شرکت مورد هدف خود انتخاب کنند و بهترین مشاوره و خدمات را از این موسسه دریافت نمایند.
5
قبلا برای خرید بلیط هواپیما مجبور بودیم از خانه بیرون برویم و پس از ساعت ها اتلاف وقت در ترافیک و ... به یک آژانس هواپیمایی مراجعه کرده و بلیط بگیریم.
امروزه با استفاده روزافزون از اینترنت و گسترش شبکه های صدور بلیط، روند تهیه بلیط هواپیما بسیار آسان شده است. سایت های زیادی در این زمینه فعالیت کرده و به مشتریان خدمات ارائه می دهند. اما بسیاری از این سایت ها به دلایل مختلف پشتیبانی درخواست های مشتری را به راحتی انجام نمی دهند. به همین دلیل مشتریان برای گرفتن یک بلیط به قیمت مناسب و با خیال آسوده دچار سردرگمی هستند. یکی از این سایت هایی که خودم استفاده کرده ام سایت چارتر و بلیط هواپیما ایرکیش است.
یکی از مزایای عمده این سایت قیمت های مناسب پروازهای چارتری است. به نحوی که بعضی مواقع حتی می توانید با قیمت 40 هزار تومان از تهران به کیش پرواز کنید. علاوه بر آن در صورتی که شما چند بار از این سایت بلیط تهیه کنید این سایت تخفیف های خوبی نیز به شما می دهد.
اگر تلفن اندرویدی داشته باشید هم می توانید اپلیکیشن اندروید بلیط چارتر رو بر روی گوشی خود نصب کنید.
علاوه بر آن کانال تلگرام پروازهای چارتری    و لحظه آخری ایرکیش هم به صورت روزانه بهترین آفر و نرخ ها رو برروی گوشی شما ارسال می کند.
6
فراخوان ارسال مقالات به مجله نخبگان علوم و مهندسی

مجله نخبگان علوم و مهندسی نشريه‌ ای جامع با رویکردی پژوهشي و علمي است که در رشته هاي فنی مهندسي، علوم پایه و علوم انسانی اقدام به ارزیابی و پذیرش مقالات بصورت دو ماهنامه می نماید.
لذا بدین وسیله از کلیه اندیشمندان، صاحب نظران و پژوهشگران محترم اعم از اساتید، دانشجویان و علاقه مندان دعوت به عمل می آید مقالات خود را از طریق سامانه مجله ثبت نام و نسبت به ارسال مقالات کامل علمی- تخصصی و پژوهشی، مروری، کوتاه پژوهشی و یادداشت فنی در زمینه محورهای مجله ارسال نمایند.
این مجله با استفاده از توانمندی های داوران و هیئت تحریریه ارزشمند خود، دارای مدت زمان داوری 2 الی 3 هفته ای می باشد. مهم ترين محورهاي موضوعي اين مجله عبارتند از:

1. گروه علوم مهندسی
- مهندسی برق
- مهندسی مکانیک
- مهندسی کامپیوتر
- مهندسی فن‌آوری اطلاعات
- مهندسی عمران و نقشه برداری
- مهندسی معماری و شهرسازی
- مهندسی صنایع
- مهندسی نساجی
- مهندسی کشاورزی
- مهندسی مواد و متالوژی
- مهندسی معدن
- مهندسی هوا فضا
- مهندسی شیمی
- مهندسی نفت   2. گروه علوم انسانی
- مدیریت
- اقتصاد
- حقوق
- فلسفه
- علوم اجتماعی
- حسابداری
- روانشناسی عمومی
- روانشناسی بالینی
- علوم تربیتی
- علوم انسانی
- هنر   3. گروه علوم پایه
- شیمی کاربردی
- ریاضیات
- فیزیک
- زمین شناسی
- صنایع غذایی
- بیوتکنولوژی
- زیست شناسی
- نانو تکنولوژی
- آمار


 
7
فراخوان ارسال مقالات به مجله نخبگان علوم و مهندسی
مجله نخبگان علوم و مهندسی نشريه‌ ای جامع با رویکردی پژوهشي و علمي است که در رشته هاي فنی مهندسي، علوم پایه و علوم انسانی اقدام به ارزیابی و پذیرش مقالات بصورت دو ماهنامه می نماید.
لذا بدین وسیله از کلیه اندیشمندان، صاحب نظران و پژوهشگران محترم اعم از اساتید، دانشجویان و علاقه مندان دعوت به عمل می آید مقالات خود را از طریق سامانه مجله ثبت نام و نسبت به ارسال مقالات کامل علمی- پژوهشی، مروری، کوتاه پژوهشی و یادداشت فنی در زمینه محورهای مجله ارسال نمایند.
این مجله با استفاده از توانمندی های داوران و هیئت تحریریه ارزشمند خود، دارای مدت زمان داوری 2 الی 3 هفته ای می باشد. مهم ترين محورهاي موضوعي اين مجله عبارتند از:

1. گروه علوم مهندسی
- مهندسی برق
- مهندسی مکانیک
- مهندسی کامپیوتر
- مهندسی فن‌آوری اطلاعات
- مهندسی عمران و نقشه برداری
- مهندسی معماری و شهرسازی
- مهندسی صنایع
- مهندسی نساجی
- مهندسی کشاورزی
- مهندسی مواد و متالوژی
- مهندسی معدن
- مهندسی هوا فضا
- مهندسی شیمی
- مهندسی نفت   2. گروه علوم انسانی
- مدیریت
- اقتصاد
- حقوق
- فلسفه
- علوم اجتماعی
- حسابداری
- روانشناسی عمومی
- روانشناسی بالینی
- علوم تربیتی
- علوم انسانی
- هنر   3. گروه علوم پایه
- شیمی کاربردی
- ریاضیات
- فیزیک
- زمین شناسی
- صنایع غذایی
- بیوتکنولوژی
- زیست شناسی
- نانو تکنولوژی
- آمار8
گفتگوی آزاد / حقوق و مزایا
« آخرين ارسال توسط arash1391 مارس 02, 2017, 20:36:11  »
سلام دوستان .
اگر از دوستان کسی هست که تو وزارت نفت و شرکت های زیر مجموعه آن فعالیت و اطلاع داره لطفا راهنمایی کنه .
اگر کسی الان با مدرک کارشناسی ارشد علوم اقتصادی و موضوع پایان نامه مرتبط با گاز وارد صنعت نفت بشه ( البته در تهران و در یکی از بخش های اداری برنامه ریزی تلفیقی ، پژوهش و فنآوری ، بازرگانی ، مالی ) حدود دریافتی حقوق و مزایا چقدر است؟
با تشکر
9
نرم افزار حسابداری / پاسخ : نرم افزار هلو
« آخرين ارسال توسط salmanadl فوریه 15, 2017, 08:57:08  »
با سلام و عرض احترام

تو سرفصل هزینه ها یه قسمت دارم به نام هزینه تجهزیات محل کار
الان یک وسیله خریدم از اقای x با مبلغ 300 تومان نقد و 300 تومان چک برای تجهیزات دفتر
این رو چطوری ثبت کنم که هم بعدا بتونم گزارش بگیرم چقدر برای تجیزات دفتر هزینه کردم
هم اینکه حساب کتابم با اقای x ثبت بشه (اون 300 نقد و 300 چک)
هم چک که دادم ثبت بشه
ممنون و تشکر
10
نرم افزار حسابداری / نحوه ثبت عملیات زیر در مشکل افزار هلو
« آخرين ارسال توسط salmanadl فوریه 14, 2017, 19:25:23  »
سلام و عرض احترام
تو سرفصل هزینه ها یه قسمت دارم به نام هزینه تجهزیات محل کار
الان یک وسیله خریدم از اقای x با مبلغ 300 تومان نقد و 300 تومان چک برای تجهیزات دفتر
این رو چطوری ثبت کنم که هم بعدا بتونم گزارش بگیرم چقدر برای تجیزات دفتر هزینه کردم
هم اینکه حساب کتابم با اقای x ثبت بشه (اون 300 نقد و 300 چک)
هم چک که دادم ثبت بشه
ممنون و تشکر
صفحه: [1] 2 3 ... 10