نویسنده موضوع: تجربه هاي مفيدكنكور92 براي كنكوريهاي93  (دفعات بازدید: 405178 بار)

آفلاین mohammad343

• مدیر آزمایشی تساوی
  • بابا حرفه ای
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
  • امتیاز های کاربر: 418
  • تب تند زود عرق می کند
    • دردودل
  • دانشگاه: دانشجوی ترم 2 شبانه مازندران
  • مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
پاسخ : تجربه هاي مفيدكنكور92 براي كنكوريهاي93
« پاسخ #30 : ژوئیه 10, 2013, 22:59:10 »
شرمنده .نرم افزار نیست. ممکنه بعدن دردسر بشه. چون امضا دادم که به کسی در موردش نگم . مطمئن باشید یک هزینه جانبی است . درنتیجه بشینید مطالعه کنید دنبال ابداعیات نباشید. با هیچ کارآسونی نمیشه انظار ارشد قبول شدن داشت باید برای 2000ساعت مطالعه مفید  وقت بذارید تا رتبه 1 بشید...
در حالت عادی در روزانه  به تالار سر میزنم تب تند زود عرق می کندتجربه  رانباید تجربه کرد

آفلاین AminBamdad

• کاربر فعال
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
  • امتیاز های کاربر: 152
    • حسابداري و حسابرسي فردوس
  • دانشگاه: دانشگاه فنی و حرفه ای
  • مقطع تحصیلی: کارشناسی
« پاسخ #31 : ژوئیه 10, 2013, 23:19:25 »
محمد جان:
1- من مرور جامع حسابرسی رو دارم و چاپ 90 هست.ولی در اخر کتاب نوشته استانداردهای لازم الاجرا از 90/1/1 که همون 700 و 705 و 706 هست.همینا رو بخونم کافیه؟ + تست های 91 و 92 رو که باید گیر بیارم.اره؟؟

2- آقای محسن گوهری در نامه اش نوشته بود که باید ریاضی رو جوری خوند که بتونی تست بزنی
یعنی چه جوری؟یعنی تست حل کنیم؟
« آخرين ويرايش: ژوئیه 10, 2013, 23:26:10 توسط AminBamdad »

آفلاین mohammad343

• مدیر آزمایشی تساوی
  • بابا حرفه ای
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
  • تب تند زود عرق می کند
    • دردودل
« پاسخ #32 : ژوئیه 10, 2013, 23:28:08 »
سلام کتابتونو لازم نیست عوض کنین .راستش توی سایت مدرسات شریف لینکشو پیدا میکنم براتون میذارم فکر کنم به دردتون بخوره خط پایینی رو  کاملا توی آدرس بار کپی کنید حتی متن فارسیشو:

http://www.modaresanesharif.ac.ir/فصل-دوازدهم-کتاب-حسابرسی

بعله 100 درصد سوالا رو نیاز دارید که سوالای 91 فکر کنم تویسایت صمیمیت بازبان حسابداری باشه.در موردتست کارکردن میتونید روی چند تا جیز کار کنید. اولا اگه هادی رنجبران دارید تستای زیادی توی پایان هر فصل هستش. بعدش میتونین سوالاییکه توی کنکورای گذشته موجوده و همچنین سوالاییکه توی سایت صمیمیت بازبان حسابداری موجوده سر بزنین در مورد هزینه بیشتر به ترتیب میتونین به ریاضی مدرسان -آمار مدرسان- 2000تست ریاضی -آمار طورانی پارسه ...
« آخرين ويرايش: ژوئیه 10, 2013, 23:44:16 توسط mohammad343 »
در حالت عادی در روزانه  به تالار سر میزنم تب تند زود عرق می کندتجربه  رانباید تجربه کرد

آفلاین golelale

• بابا حرفه ای
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
  • امتیاز های کاربر: 89
  • دانشگاه: غير انتفاعي
« پاسخ #33 : ژوئیه 11, 2013, 13:45:56 »
سلام آقا من یه مبحث رو میخونم مثلا ریاضی محمودیان بعد تازه یه چیزایی ازش میفهمم ولی تستاشو به هیچ عنوان نمیتونم حل کنم باز برمیگردم متن بازم فرق نمیکنه بازم نمیشه حل کرد به 10درصد رسید چه برسه 70 دیگه مجبورم جوابا رو نگاه کنم بعد ناامید میشم که نمیشه  :-\ولی مثلا واسه مالی فصل پیمان کاری مرور رو خوندم مثال هاشو نمیشد حل کنم ولی همون فصل رو از مدرسان خوندم تازه فهمیدم مرور چی گفته؛ریاضی مدرسان هم مثل مالی و صنعتیه؟
آقا من اول رنجبران خریدم یجوری بود رفتم محمودیان رو گرفتم حالا باید برم سراغ مدرسان ;D

آفلاین mohammad343

• مدیر آزمایشی تساوی
  • بابا حرفه ای
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
  • تب تند زود عرق می کند
    • دردودل
« پاسخ #34 : ژوئیه 11, 2013, 14:04:08 »
سلام بچه ها فراموش نکنین من از هیچ موسسه یا شرکت یا کالایی تبلیغ نمی کنم . صرفا تجربه های تلخی که بودو نمی خوام تجربه کنین.
بهترین کتابای شریف به نظر من  ترتیب زیر هستند: نمره از 20 میدم:
حسابرسی 20
 زبان تحصصی 18
مالی18
صنعتی18
ریاضی 18
آمار18
االبته نظر شخصی منه. اگه اصلا میبینین نمیتونین ریاضی بخونین آمار بخونین. درسی که بچه هایبکه دبیرستان فنی حرفه ای و انسانی بودن  میتونن  به جای ریاضی  روش وقت بذارن.بازم امشب سر میزنم.  الان  اثرات روزه نمیذاره خوب ببینم

آفلاین golelale

• بابا حرفه ای
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
« پاسخ #35 : ژوئیه 11, 2013, 17:03:01 »
سلام
آقا راجبه خلاصه نویسی میشه لطفا بیشتر توضیح بدید که چطوری خلاصه برداریم؟
من تا الان که خوندم اصلا خلاصه نویسی نکردم باید برگردم دوباره با خلاصه پیش برم؟
و اینکه گفتید یه دفتر داشته باشیم واسه خلاصه ها و سوالای مهم؛مالی خیلی زیاده خیلی نکته داره فقط سوال و نکته ها رو بنویسیم کافیه؟

آفلاین golelale

• بابا حرفه ای
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
« پاسخ #36 : ژوئیه 11, 2013, 19:53:55 »
دوباره سلام آقا محمد کتاب ریاضی مدرسان کافیه یا مکمل هم میخواد؟ :-\

آفلاین mohammad343

• مدیر آزمایشی تساوی
  • بابا حرفه ای
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
  • تب تند زود عرق می کند
    • دردودل
« پاسخ #37 : ژوئیه 11, 2013, 21:35:44 »
 quote author=golelale link=topic=3232.msg7163#msg7163 date=1373534156]
سلام آقا من یه مبحث رو میخونم مثلا ریاضی محمودیان بعد تازه یه چیزایی ازش میفهمم ولی تستاشو به هیچ عنوان نمیتونم حل کنم باز برمیگردم متن بازم فرق نمیکنه بازم نمیشه حل کرد به 10درصد رسید چه برسه 70 دیگه مجبورم جوابا رو نگاه کنم بعد ناامید میشم که نمیشه  :-\ولی مثلا واسه مالی فصل پیمان کاری مرور رو خوندم مثال هاشو نمیشد حل کنم ولی همون فصل رو از مدرسان خوندم تازه فهمیدم مرور چی گفته؛ریاضی مدرسان هم مثل مالی و صنعتیه؟
آقا من اول رنجبران خریدم یجوری بود رفتم محمودیان رو گرفتم حالا باید برم سراغ مدرسان ;D
[/quote]

به نظر من اگه آمار دارین باهاش سعی کنین چون سوالای آمار بیشتر جنبه تمرینی دارن یعنی شبیهشون تو کنکور میاد برخلاف ریاضی که هر دفعه میشه از همون مبحث کلی سوالای جدید ومتنوع طرح کرد. ببینین مثلا شما برین کتاب سومم بخرین ولی نتونین 5% توکنکور بزنین چه فایده داره؟
بهتره سعی کنین روی آمار یه وقتی بذارین تا ببینین توی کنکور سوالای آمار با چه شباهتی مطرح میشه .اگه بتونین به 30 %ریاضی آمار که در واقع کلا 37%آمار هست کلی از مسیرو طی کردین.
بعدن هم وقتی کتاب خاصی پیش نمیره ونتیجه نمیده اولش چند بار بخونین دو یا سه بار اگه نتیجه نگرفتین کلا بی خیالش بشین به مدت دو یا سه هفته بعدش دوباره روش وقت بذارین تا ببینین می تونین باهاش رابطه برقرار کنین یا نه.

آفلاین golelale

• بابا حرفه ای
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
« پاسخ #38 : ژوئیه 11, 2013, 21:43:16 »
سلام
من دیپلم تجربی ام ریاضیم ضعیف نیست فراموش کردم تازه من نمیتونم به همه سوالای آمار جواب بدم :-\

آفلاین AminBamdad

• کاربر فعال
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
« پاسخ #39 : ژوئیه 11, 2013, 21:48:43 »
سلام
من دیپلم تجربی ام ریاضیم ضعیف نیست فراموش کردم تازه من نمیتونم به همه سوالای آمار جواب بدم :-\
سلام
آمار زیاد مشکل نیست. نمیدونم از چه نظر میگین که نمیتونم به همه سوالای آمار جواب بدم
رتبه 1 هم نمیتونه همه سوالای آمار رو حل کنه
به قول محمد آمار جنبه تمرینی داره
اگه کتاب آمار رنجبران رو دارین 3 فصل اول رو کامل بخونین. بعد برین سراغ تست ها
اون موقع متوجه میشید که از اون مطالبی که خوندین چقدرش در تست ها اومده و مهم هستن
بعد دوباره برید و اونا رو مشخص کنید و بیشتر بخونید
شما 3 فصل اول آمار رو این کارو بکنید.مطمئن باشید نتیجه میگیرید.
آمار سخت نیس

آفلاین AminBamdad

• کاربر فعال
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
« پاسخ #40 : ژوئیه 11, 2013, 21:57:58 »
بعدشم قرار نیست که توی دور اول مطالعه همه چیز رو بفهمید
شاید بعضی از فصل های صنعتی یا مالی رو باید 2 یا 3 بار بخونید تا تازه بفهمید چی میخاد بگه
کتاب خوب خریدن خوبه ولی اگه نخونیم چه فایده داره
از همون کتاب هایی که داریم بهترین استفاده رو بکنیم فک کنم بهتر باشه تا اینکه بخایم کتاب جدید وارد منابعمون کنیم

نمیگم نخرین! بخرین ولی بخونین
یعنی بتونید فردا روز بگید که تونستم 3 تا تست رو بزنم چون نکته اش توی فلان کتاب بود
من خودم شاید کتاب ریاضی مدرسان رو بگیرم.شاید هم زبان

محمد ، تو زبان رو چند درصد زده بودی؟
فقط همین زبان مدرسان رو خونده بودی؟

آفلاین mohammad343

• مدیر آزمایشی تساوی
  • بابا حرفه ای
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
  • تب تند زود عرق می کند
    • دردودل
« پاسخ #41 : ژوئیه 11, 2013, 22:11:32 »
سلام
آقا راجبه خلاصه نویسی میشه لطفا بیشتر توضیح بدید که چطوری خلاصه برداریم؟
من تا الان که خوندم اصلا خلاصه نویسی نکردم باید برگردم دوباره با خلاصه پیش برم؟
و اینکه گفتید یه دفتر داشته باشیم واسه خلاصه ها و سوالای مهم؛مالی خیلی زیاده خیلی نکته داره فقط سوال و نکته ها رو بنویسیم کافیه؟

سلام من این روشو اعمال کردم:
1- ریاضی: برگه های b4که دو برابر آچار هستندو گرفتم وپس از شرح یک خط از تیتر و تعریف خلاصه وار یک یا چند تست مرتبط رو توش نوشتم به نحوی که هر فصل ریاضی بین یک تا 4 برگه ی  b4 شد و بعد با گوشی دارای دوربین قوی ازش عکس گرفتمو داخل گوشیم ریختم برای جاهاییکه نمیشه کتاب برد اما میشه با گوشی درس خوند. وهمچنین این برگه ها رو به دیوار  روبروی میزم چسبوندم .هر هفته شاید یک برگه و گاها دو برگه از ریاضی خلاصه شد.پس از پایان ریاضی وتسلط مناسب روی این درس یعنی پاسخ گویی به 65تا85 درصد سوالای تستی مربوط به درس ریاضی شروع کردم به مطالعه ی آمار وپس از اتمام هر فصل توی برگه های آ چهار برای این درس خلاصه نویسی انجام شد. البته فقط تا پایان فصل 4 رو رسیدم کامل بخونم وفصل 5 روگزینشی خوندم و خلاصه کردم. آمار مدرسان کلا 8 فصل داره.
2-حسابداری صنعتی هم به روشی شبیه ریاضی با این تفاوت که مثالای کاربردی توی صنعتی طولانی تر بوده وفرمولای صنعتی سه هم به ذکر مثال یا بدون ذکر مثال وتست خلاصه نویسی شد.
3-درس حسابرسی به دلیل کم بودن زمان و شرایط من که نمی تونم حفظ کنم فقط 5 فصلش رو خوندم و از بس مطالبش کم بود فقط فصل 12 (اظهار نظر) رو خلاصه نویسی کردم که 4 تا برگه آچار شد.اون 4 فصل هم مطالب مهم وتستاشو علامت دار کردم.از جذابیت های حسابرسی مدرسان 1حجم کم تقریبا 400 صفحه هست2-تست بعد از شرح درس و بعضا قبل از درس !3- خلاصه ی مطالب مهم هر فصل در پایان فصل موجوده4-بایت هر مطلبی یه مثال میزنه بر خلاف کتابای دیگه که فقط شرح میدن.
4-درس زبان فقط جلوی لغتاشو ستونی 7 خط کشیدم که 8 ستون شد وبا هر بار پاسخ دادن جلوش تیک یا ضربدر می زدم اونایی که بیشتر ضربدر داشتن بیشتر مرور می کردمو البته گاها لغتارو غلط معنی کرده که با دانلود دیکشنری تخصی میتونین اصلاحش کنین.نرم افزار رایگان ACCDIC بر روی رایانه
5-حسابداری مالی که یه سر رسید براش در نظر گرفتم و پس از اتمام هر فصل وچند بار تست زنی می نشستم به مانند کسی که داره درس میده به بقیه تا بفهمند شروع می کردم نوشتن متن وقسمتای مهم و نوشتن مثالاییکه چند بار نتونسته بودم حلشون کنم یا وقت گیر بودن یا جدید وجالب بودند.وبعد هم سعی میکردم هر دو سه هفته مرور کنم دست نوشته هامو.

*****سخت ترین کاری که یه داوطلب انجام میده؟
1-خلاصه نویسی اساسی
2- بررسی کردن این نکته که نکنه برداشت اشتباه کرده باشه
3-مرور دست ونوشته هاش(این تلقین که ول کن بلدم روز کنکور میگه ا ا ا بلد نیستم این دیگه چیه ؟ من خونده بودم اینارو؟ پس باید بزنم پس شانسی میزنم. نتیجه؟  درصد منفی میشه یا کم

آفلاین mohammad343

• مدیر آزمایشی تساوی
  • بابا حرفه ای
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
  • تب تند زود عرق می کند
    • دردودل
« پاسخ #42 : ژوئیه 11, 2013, 22:18:46 »

نه تنها لازم و کافیه بلکه احساس رضایت رو هم بعد از زدن تستاش توی کنکور واقعا حس کردم فکر کنم 24 تا از 25 سوال ریاضی و 9 تا از 15 تای آمارو تونستم دست بزنم. البته با افتخار. نه با ده بی سی چهل.

آفلاین mohammad343

• مدیر آزمایشی تساوی
  • بابا حرفه ای
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
  • تب تند زود عرق می کند
    • دردودل
« پاسخ #43 : ژوئیه 11, 2013, 22:23:10 »
سلام

تجربی یا ریاضی بودن ملاک نیست .مهم اینه که بتونی بهتر باریاضی رابطه برقرار کنی یا با آمار.

آفلاین golelale

• بابا حرفه ای
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
« پاسخ #44 : ژوئیه 11, 2013, 22:23:40 »

نه تنها لازم و کافیه بلکه احساس رضایت رو هم بعد از زدن تستاش توی کنکور واقعا حس کردم فکر کنم 24 تا از 25 سوال ریاضی و 9 تا از 15 تای آمارو تونستم دست بزنم. البته با افتخار. نه با ده بی سی چهل.
شما پایتون قوی بود؟

تالار گفتگوی حسابداری

« پاسخ #44 : ژوئیه 11, 2013, 22:23:40 »

Tags: