نویسنده موضوع: حقوق یک مدیر مالی به طور متوسط چقدر باید باشد؟  (دفعات بازدید: 17695 بار)

آفلاین arash1391

• کاربر جدید
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
  • امتیاز های کاربر: 4
  • دانشگاه: دانشگاه آزاد
  • مقطع تحصیلی: کارشناسی
سلام دوستان.
من کارشناسی اقتصاد دارم. میخوام برای ارشد مدیریت مالی بزنم، شنیدم که یک مدیر مالی میتواند به طور همزمان در چند شرکت کار کنه ( مثلا هر روز یا هر نصف روز تو یه شرکت ) البته میگن بیشتر به عنوان مشاور مالی. اگه این گفته درست باشه که خیلی عالیه چون میتونه مثلا 5 روز هفته رو تو 5 تا شرکت کارکنه اگه فقط از هر شرکت 500000 تومان هم بگیره میشه 2500000 تومان در ماه که میتونه با افزایش سابقه و تجربه بیشتر هم بشه .
لطفا میزان متوسط حقوق ماهیانه یک مدیر مالی رو توی یک شرکت بگین. ( خیلی برام مهمه )
لطفا راهنمایی کنید . (  لطفا بیشتر افرادی که شاغل هستن پاسخ بدند ) و شغل و سمت و میزان سابقشون رو اگه میشه بگن.
با تشکر.

آفلاین adel mahdavi

• کاربر جدید
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
  • امتیاز های کاربر: 36
  • دانشگاه: payame noor
سلام دوستان.
من کارشناسی اقتصاد دارم. میخوام برای ارشد مدیریت مالی بزنم، شنیدم که یک مدیر مالی میتواند به طور همزمان در چند شرکت کار کنه ( مثلا هر روز یا هر نصف روز تو یه شرکت ) البته میگن بیشتر به عنوان مشاور مالی. اگه این گفته درست باشه که خیلی عالیه چون میتونه مثلا 5 روز هفته رو تو 5 تا شرکت کارکنه اگه فقط از هر شرکت 500000 تومان هم بگیره میشه 2500000 تومان در ماه که میتونه با افزایش سابقه و تجربه بیشتر هم بشه .
لطفا میزان متوسط حقوق ماهیانه یک مدیر مالی رو توی یک شرکت بگین. ( خیلی برام مهمه )
لطفا راهنمایی کنید . (  لطفا بیشتر افرادی که شاغل هستن پاسخ بدند ) و شغل و سمت و میزان سابقشون رو اگه میشه بگن.
با تشکر.
باسلام
دوست گرامی!مدیریت مالی شرکت ها مخصوصاشرکت های معتبروبزرگ،مستلزم داشتن دانشی سترگ دررشته ی مدیریت مالیست،ضمن اینکه سوابق تجربی،دانشگاه دانش آموختگی،تجربیات مدون،اجرای سیستمهای مالی وخلاصه تمامی تجارب مفید دراشتغال این شرکتها دخیلند.
باتوجه به اینکه فرموده ایدکارشناسی شمااقتصاداست برای قبولی درارشدچه رشته ی مدیریت بازرگانی گرایش مالی وچه رشته ی مدیریت مالی تلاشی مضاعف می طلبدکمااینکه صرف درآمداین کار نبایدملاک باشدوعلاقه نیزبایدمدنظرتان باشد......
راستی مدیران ارشدمالی شرکتهای بزرگ ازمبالغی که فرمودید خیلی بیشترمیگیرند :D :D
مؤیدباشید

آفلاین s.solimani

• کاربر جدید
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
  • امتیاز های کاربر: 2
  • دانشگاه: حسابداری
  • مقطع تحصیلی: کاردانی
سلام
اونطوری که من شنیدم مدیر مالی بودن خیلی سخته ؟ باید دانش و اطلاعات  بسیاربالایی داشته باشی!
در مورد حقوقشم این طور که میگی نیست یه مدیر مالی حقوق زیادی میگیره یه چیزی حدودای میلیونی !!!!
البته بستگی به این داره که کجا بخوای کار کنی!
امیدوارم که در رسیدن به هدفت موفق باشی!!

آفلاین arash1391

• کاربر جدید
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
دوستان عزیز اولا من گفتم شنیدم که اینطوریه. دوما خواستم دوستان مختلف تجربیات و نظراتشون رو بگن ببنیم این مطلب درسته یا نه. من با کارشناسی اقتصاد هم میتونم تو زمینه مالی و حسابداری کار کنم همانند یه حسابدار معمولی و حتی تو خیلی از کارهای اجرایی مخصوصا بحث ارزیابی اقتصادی پروژه ها ، کارشناسی ارشد اقتصاد رو بگیرم که عالیه  . ولی مشکلی که توی ایران هستش اینه که موقع استخدام اسم رشته مهمتر از ماهیت رشته و معلومات اون شخص هستش. مخصوصا رشته ی اقتصاد که توی ایران یا اصلا قبولش ندارن یا اینکه یه گرایش خاص رو میخوان .در صورتی که توی مقطع کارشناسی بین 6 گرایش اقتصاد ( بازرگانی ، حمل و نقل ، پول و بانکداری ، کشاورزی ، صنعتی و نظری ) 20 واحد تفاوت داره و ارشد هم 6 واحد . من دروس حسابداری رو فهمیدم و با نمره های بالا پاس کردم. در تمام دوره اقتصاد مسائل مالی چه در سطح ملی و چه بین الملل وجود داره و محدود به دروس حسابداری نمیشه.
من خودم چند وقته توی یه شرکت کارای حسابداری انجام میدم و تا حدودی آشنایی دارم. من در آینده ارشد اقتصاد رو هم میخوانم اما الان بیشتر دنبال رشته ای هستم که هم بازار کارش خوب باشه و هم مشکل اسم و گرایش نداشته باشه.
اگه درآمد میلیونی داره که اون وقت میشه 5 تا شرکت کوچک و متوسط  کار کرد و از هر کدوم حداقل اگه به گفته ی شما یک میلیون ( کمبی کمتر یا بیشتر بگیره )  ماهیانه میشه 5 میلیون که میتونه رفته رفته بیشتر هم بشه.
با تشکر . آرش.  :)

آفلاین adel mahdavi

• کاربر جدید
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
  • امتیاز های کاربر: 36
  • دانشگاه: payame noor
باسلام
محض اطلاع شمادوست عزیزعارضم که مواردی راکه به محضرشریفتان رساندم تجربیات یکی ازدوستان صمیمی حقیراست که هم اینک بادکترای مدیریت مالی علاوه برعضویت در هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی،مدیرمالی وطراح سیستم مالی چندشرکت معتبرمی باشند.
عرض من این بودکه برای قبولی ارشدمالی تلاش مضاعف وکاردرشرکتهای بزرگ،رزمه وتجارب مهم لازم است ضمنا"بادیپلم حسابداری نیزمیتوان کارمالی وحسابداری برخی ازشرکتهای خدماتی وبازرگانی راانجام دادودرنهایت بایدگفت که رشته ی اقتصادنیزازرشته های مرتبط باحسابداری است.......
مؤیدباشید

آفلاین arash1391

• کاربر جدید
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
با درود و احترام.
دوستان گرامی ما در این موضوع قصد داریم بررسی کنیم که آیا رشته ارشد مالی در ایران با توجه به مسائل موجود اقتصادی ، و با توجه به این موضوع که بودجه سال و شاید سالهای آینده کشور بر اساس بودجه مالیاتی تنظیم شود ، رشته آینده داری هست یا نه؟ بازار کار خواهد داشت یا خیر؟ متوسط درآمد آن در حال حاظر چقدر است؟ این نکته رو اظافه کنم که تمام رشته ها از جمله  مدیریت ، علوم اقتصادی ، حسابداری و امور مالی و رشته های مهندسی و غیره در هر کدوم اگه تجربه و علاقه نداشته باشی نمیشه موفق شد. افزایش سابقه کار ، پروژه های موفق ؛ علاقه و مطالعه پیوسته و به روز رسانی دانش در هر زمینه ای می تواند موجبات پیشرفت و افزایش درآمد را فراهم کند.
فردی امروز در  رشته ی مدیریت مالی قبول میشود ( به شرط خوب درس خواندن در دوران تحصیل ) آیا پس از اتمام تحصیل میتواند درآمد نسبتا بالایی را انتظار داشته باشد ؟
با تواضع کامل این را هم اضافه کنم که هیچ شغلی  بدون بهره مندی از دانش علم اقتصاد و کارشناسان اقتصادی نمی تواند شغل سودمند و موفقی باشد ، این مسئله رو مشکلات امروز اقتصاد در سطح جهان ثابت کرده, مدیریت مالی و حسابداری و حتی رشته های پژشکی و مهندسی هم از این قاعده مثتثنی نیست.

آفلاین SH.PT

• کاربر جدید
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
  • امتیاز های کاربر: 21
  • دانشگاه: آزاد
سلام دوستان.
با تشکر.
با سلام ودرود
مدير مالي بودن كار بسيار پيچيده وسختي ميتونه باشه اگر تيمي كه مديرش باشي ناتوان باشند يا توانمند باشند و قصد همكاري نداشته باشند اگه قرار باشه به تيم مالي كه زير نظرت خواهند بود اتكا نداشته باشي بايد به مهارتها وتوانائيها و تجربه ات اتكا كني ولي اگه تيم مالي قدري همراهت باشند و تيم درست وخوبي باشه حتي اگه اطلاعاتتم كم باشه و به مديريت يك شركت بزرگ ومالي برسي با داشتن يك تيم خوب وصد البته با درايت و پشتكار و داشتن صبر وارتباطات دوستانه قوي در كنار مديريت  وكسب دانش دركنار مديريت  بدون اينكه آب از آب تكون بخوره ميتوني بعد از يك سال تبديل به مدير مالي بزرگي بشي (البته با عرضه وتوانايي و پشتكاري كه از خودت تو اين مدت نشون بدي)
متاسفانه تو جامعه خيلي وقتها معيارها وارزشها واقعي نيستند من مردان بزرگي را مي شناسم با توانمنديهاي بزرگ واطلاعات عالي متاسفانه متاسفانه كاري در خور وشايسته خود در اين وادي ندارند اگر دنبال پول در اين زمينه هستيد شما ارشد رو حسابداري بخونيد تو يه موسسه رسمي حسابداري كارورزي كنيد تو امتحان حسابداران خبره شركت بفرمائيد بعد با اون مدرك شما به پرسنل توانمند وخوب كاري موسسه تون فقط ماهي دو ونيم ميليون ويا سه ميليون حقوق خواهيد داد (در نظر بگيريد چقدر درآمد براي شما داره كه براي پرسنل خوب وفعالتون حاضر خواهيد بود اينقدر پرداخت كنيد) .
با احترام

آفلاین rezanaderi

• کاربر جدید
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
  • امتیاز های کاربر: 0
  • دانشگاه: ازاد اسلامی - واحد مرکز
با سلام
 من فکر میکنم مدیریت مالی 5شرکت مختلف بر عهده گرفتن خیلی کار سختی باشه  البته حسابداری پاره وقت رو شاید با چنین شرایطی بشه انجام داد . با اینهمه
مبلغ حقوق دریافتی افراد باتوجه به میزان تجربه و تحصیلات به صورت تقریبی به این صورته :

عنوان شغلي    ميزان تحصيلات    سوابق كاري    حداقل حقوق    حداكثر حقوق
كمك حسابدار   فوق ديپلم يا ليسانس حسابداري   زير 5 سال   600 هزار تومان   800 هزار تومان
حسابدار   ليسانس حسابداري   5 سال   800 هزار تومان   200 / 1 ميليون
حسابدار مالي   ليسانس حسابداري   5-7 سال   1 ميليون   ۵/۱ميليون
حسابدار صنعتي   ليسانس حسابداري   5-7 سال   1/5 ميليون   2 ميليون
حسابدار فروش   ليسانس حسابداري   5-7 سال   800 هزارتومان   1 ميليون
حسابدار انبار   ليسانس حسابداري   5-7 سال   800 هزار تومان   1 ميليون
حسابدار ارشد    ليسانس يا فوق ليسانس حسابداري   5-7 سال   1/200   ۷۰۰/۱
رئيس حسابداري   ليسانس يا فوق ليسانس حسابداري   10 سال   1/800   ۵۰۰/۲
مدير مالي   فوق ليسانس حسابداري   10-15 سال   4 ميليون   6 ميليون
معاونت اداري و مالي   فوق ليسانس يا دكترا حسابداري   10-15 سال   7 ميليون   12 ميليون
حسابرس داخلي   فوق يا ليسانس حسابداري   10 سال   2 ميليون   3 ميليون
سرپرست حسابرسي   فوق يا ليسانس حسابداري   10 سال   3 ميليون   ۵/۳ميليون
مدير حسابرسي داخلي   فوق يا ليسانس حسابداري   10 سال   3/4 ميليون   5 ميليون

آفلاین SH.PT

• کاربر جدید
  • *
  • سپاسگزاری ها
  • -تشکر کرده:
  • امتیاز های کاربر: 21
  • دانشگاه: آزاد
با سلام
 من فکر میکنم مدیریت مالی 5شرکت مختلف بر عهده گرفتن خیلی کار سختی باشه  البته حسابداری پاره وقت رو شاید با چنین شرایطی بشه انجام داد . با اینهمه
مبلغ حقوق دریافتی افراد باتوجه به میزان تجربه و تحصیلات به صورت تقریبی به این صورته :

عنوان شغلي    ميزان تحصيلات    سوابق كاري    حداقل حقوق    حداكثر حقوق
كمك حسابدار   فوق ديپلم يا ليسانس حسابداري   زير 5 سال   600 هزار تومان   800 هزار تومان
حسابدار   ليسانس حسابداري   5 سال   800 هزار تومان   200 / 1 ميليون
حسابدار مالي   ليسانس حسابداري   5-7 سال   1 ميليون   ۵/۱ميليون
حسابدار صنعتي   ليسانس حسابداري   5-7 سال   1/5 ميليون   2 ميليون
حسابدار فروش   ليسانس حسابداري   5-7 سال   800 هزارتومان   1 ميليون
حسابدار انبار   ليسانس حسابداري   5-7 سال   800 هزار تومان   1 ميليون
حسابدار ارشد    ليسانس يا فوق ليسانس حسابداري   5-7 سال   1/200   ۷۰۰/۱
رئيس حسابداري   ليسانس يا فوق ليسانس حسابداري   10 سال   1/800   ۵۰۰/۲
مدير مالي   فوق ليسانس حسابداري   10-15 سال   4 ميليون   6 ميليون
معاونت اداري و مالي   فوق ليسانس يا دكترا حسابداري   10-15 سال   7 ميليون   12 ميليون
حسابرس داخلي   فوق يا ليسانس حسابداري   10 سال   2 ميليون   3 ميليون
سرپرست حسابرسي   فوق يا ليسانس حسابداري   10 سال   3 ميليون   ۵/۳ميليون
مدير حسابرسي داخلي   فوق يا ليسانس حسابداري   10 سال   3/4 ميليون   5 ميليون
با سلام ودرود
ببخشيد با پوزش من فكر ميكنم شما از بازار كار خبر نداريد رقمهايي كه اعلام كرديد كمي غير واقعي به نظر مي رسد من خانمي را مي شناسم با 20سال سابقه كار كه مدير مالي شركتي بوده وبنا به دلايلي جابجايي شركتي داشته حداقل حقوقي كه به اين خانم پرداخت ميشد پارسال 800هزارتومن بودبا دارا بودن سابقه تخصص وكلي تجربه ...
موفق باشيد

تالار گفتگوی حسابداری

Tags: